Cłowy nie dla aut

25.07.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Do końca zbliżają się prace związane z odbudową Mostu Cłowego.

Niestety, nie będzie on w pełni udostępniony (jak zapowiadano) przed Regatami Żaglowców. Cała sprawa owiana jest tajemnicą, choć w trakcie prezentacji organizacji ruchu w związku z imprezami w pierwszy tydzień sierpnia na Wałach Chrobrego i Łasztowi zapowiedziano, że Cłowy będzie udostępniony (prawdopodobnie) tylko dla pieszych i dla autobusów komunikacji miejskiej. Wykonawca może nie zdążyć ze wszystkimi pracami zwłaszcza, że dopiero w tym tygodniu odbędą się próby obciążeniowe mostu. Od ich wyniku zależy decyzja o udostępnieniu mostu dla ruchu.  
Według zawartego kontraktu, most ma być gotowy we wrześniu. Jednak wielokrotnie przedstawiciele magistratu jak i ZDiTM zapewniali, że przeprawa będzie gotowa na Finał Zlotu Żaglowców. Im bliżej imprezy, tym ostrożniejsze wypowiedzi, a nawet ich zupełny brak. Mimo pytań ze strony wielu dziennikarzy, jedyne co słyszymy to „prosimy czekać, wszelkie decyzje zapadną pod koniec tego tygodnia”. Czekamy. W najgorszym wypadku jeśli most zostanie udostępniony autobusom komunikacji miejskiej, będzie to swoiste ograniczenie wjazdu dla aut, które mogą zablokować i tak zatłoczone centrum. W czasie regat i imprez na Łasztowi i u stóp Wałów, ma to istotne znaczne dla bezpieczeństwa i płynności ruchu. O podjętych decyzjach poinformujemy.\ 

Oto fragment oficjalnego komunikatu jaki otrzymaliśmy z magistratu dziś (wtorek) w południe.

   Dopuszczenie ruchu samochodowego na Moście Cłowym planowane jest na połowę sierpnia. O tymczasowym niedopuszczeniu mostu dla aut (zarówno osobowych jak i ciężarowych) zadecydował fakt, że na miejscu wciąż prowadzone będą prace budowlane i wykończeniowe. W lipcu ich delikatne spowolnienie było spowodowane około 10 dniami intensywnych opadów, które uniemożliwiały wykonawcy realizację tego etapu w zaplanowanym tempie. Całkowite zakończenie robót, zgodnie z harmonogramem, przewidywane jest na wrzesień. Dodatkowo informujemy, że do końca lipca planowane jest otworzenie dla ruchu mostu nad Płonią w Dąbiu.

Bel
  
Foto: stary i nowy Most Cłowy
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.