Cisza na budowie, ruch na boisku

03.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od niemal dwóch miesięcy trwa błoga cisza na budowie nowego skrzydła SP nr 59.

Jedynym pocieszeniem jest fakt, że rozpoczęto budowę boiska i placu zabaw. Z jednej strony mamy wstrzymaną budowę, a z drugiej ruch na budowie miejsca do ćwiczeń, rozgrywek i zabawy.

Budowa nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 59 przy ulicy Dąbskiej ruszyła w listopadzie 2012 roku. Miała się zakończyć w lutym tego roku. Początkowo wszystko szło całkiem sprawnie, ale już w połowie ubiegłorocznych wakacji pojawiły się pierwsze symptomy, że coś nie jest w porządku z projektem. Zarówno magistrat jak i wykonawca robót zapewniali wtedy, że są to rzeczy do opanowania i nie będą mieć one wpływu na terminowość oddania obiektu do użytku. Niestety, zaledwie kilka tygodni później nadzór budowlany wykrył ponad 3O błędów konstrukcyjnych. Projektant odmówił ich poprawienia, a miasto rozwiązało z nim umowę. Jakby tego było mało, zbankrutował główny wykonawca czyli firma PBO Grinbud z Nowogardu.

Dobrą wiadomością jest ta, że rozpoczęła się budowa boiska wraz z placem zabaw. Powstaje ono jako inwestycja towarzysząca budowie nowego skrzydła i sali gimnastycznej. Wszystko ma być gpotowe na rozpoczęcie roku szkolnego czyli 1 września. Sądząc po zaawansowaniu i po ilości  zgromadzonych materiałów budowlanych można mieć nadzieje, że ten termin będzie dotrzymany. 

Na temat samej budowy, a właściwie jej wznowienia nie za wiele wiadomo. Miasto prowadzi rozmowy z upadłym konsorcjum firm PBO Grinbud w sprawie jej dokończenia. Chodzi o to, by uniknąć konieczności rozpisywania nowego przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy, gdyż bardzo wydłużyłoby to całą inwestycję. Już wiadomo, że ze względu na powstałe opóźnienia, od września nie będzie nauki w nowych salach, ale zajęcia sportowo – rekreacyjne będą już na nowym boisku. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook