Ciepłuszek szkoli przedszkolaków

04.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Skąd się bierze ciepło i dlaczego trzeba je oszczędzać, tego uczy od lat SEC i urząd miejski.

Druga edycja programu „Przedszkolak” rozpoczęła się w Przedszkolu nr 33 „Koniczynka”. Dzieci z grup trzy, cztero i pięciolatków najpierw zaprezentowały się w programie artystycznym, a następnie z zainteresowaniem wysłuchały bajki Duszek Ciepłuszek czytanej im przez Mariusza Majkuta prezesa Szczecińskiej Energetyki Cieplnej i Krzysztofa Soskę zastępcę prezydenta miasta. Bajka w przystępny sposób opowiada o tym skąd w naszych domach bierze się ciepło i ciepła woda.

   W ubiegłorocznej edycji programu niemal 350 przedszkolaków na własne oczy widziało produkcję i przesył ciepła z Ciepłowni Dąbska. W tym roku ponownie zorganizowane grupy odwiedzą ciepłownię na Prawobrzeżu, by na własne oczy zobaczyć hałdy węgla, taśmociąg, kotły, komin i początek ciepłociągu na Prawobrzeżu. Szczecińska Energetyka Cieplna uruchomiła drugą edycję programu dla przedszkolnych grup starszaków pod nazwą „Przedszkolak”. Zamieszczamy zdjęcie z ubiegłego roku z odwiedzin przy kotle produkującym ciepło.

   Program, objęty patronatem przez Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, realizowany jest we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miejskiego. To cykl spotkań edukacyjnych, których celem jest pokazanie jak powstaje ciepło systemowe, wykorzystywane na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody. W prosty i przystępny dla najmłodszych sposób SEC pokazuje proces produkcji, pomaga zrozumieć dlaczego ciepło trzeba oszczędzać oraz uczy jak dbać o środowisko naturalne. Dzieci mają możliwość zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

   Na zakończenie spotkania w przedszkolu, do dzieci przybył Duszek Ciepłuszek, czyli wielka maskota SECu. Wspólne zdjęcie zakończyło miłą i sympatyczną imprezę.  

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.192.48.196). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.