Ciepło z przerwami

22.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mieszkańcy Zdrojów, których mieszkania są ogrzewane przez SEC, skarżą się na przerwy w dostawie ciepła i ciepłej wody.

Pani Danuta Miształ rzecznik prasowy Szczecińskiej Energetyki Cieplnej potwierdza, że po raz trzeci doszło do wstrzymania dostaw ciepła. Są to przerwy po kilkadziesiąt godzin – najdłuższa trwała 40 godzin. Wszystko jest związane z prowadzoną przez SEC inwestycją.
Na odcinku od ulicy Jaśminowej do ulicy Walecznych, pod ziemię jest „sprowadzany” napowietrzny odcinek ciepłociągu. Pozwoli to na znaczne zaoszczędzenie ciepła, uchroni przed kradzieżą izolacji, a jednocześnie podniesie parametry dostarczanego ciepła. SEC przeprasza za te niedogodności, ale technologia i harmonogram robót jest tak opracowany by całą inwestycję zakończyć w tytm roku. Ponadto nie da się prowadzić prac przy ciepłociągu wypełnionym wrzątkiem.
Dodajmy, że wstrzymanie dostaw ciepła jest każdorazowo sygnalizowane poprzez ogłoszenia i następuje tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej zera. Szczecińska Energetyka Ciepłna przeprasza za niedogodności i zapewnia, że zrobi wszystko by przerwy w dostawie ciepła były jak najmniej odczuwalne. Zakończenie inwestycji pozwoli spiąć systemy ciepłownicze po lewej i prawej stronie miasta, by na wypadek awarii ogrzewanie i dostawę ciepłej wody przejęła na siebie któraś z ciepłowni danego rejonu miasta. Klienci nawet nie odczują, że gdzieś wystąpiła awaria, bo nie będzie wtedy wstrzymania dostaw ciepła.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook