Ciemno wokół przystanków

01.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Mamy już jesień w pełnej krasie. Szybciej zapada zmrok i później się rozwidnia.

Od wielu miesięcy trwają starania RO Załom-Kasztanowe o ustawienie kilku lamp przy przystankach autobusowych komunikacji miejskiej. Starania dotyczą głównie odcinka ulicy Lubczyńskiej, części wjazdowej do Załomia. Mieszkańcy wnioskują o więcej światła wokół przystanków:   
     - „Załom” - kierunek Osiedle Kasztanowe;
     - „Załom” - kierunek Osiedle Dąbie;
     - „Załom Krzyżówka” - kierunek Osiedle Dąbie.
 
   Swój wniosek miejscowa Rada Osiedla skierowała do ZDiTM, ale odpowiedź jaką otrzymali radni osiedlowi nie jest satysfakcjonująca. Radni ponowili wniosek pisząc:
"na chwilę obecną nie ma konieczności oświetlania całej długości ulicy Lubczyńskiej, Dla mieszkańców i pasażerów, ważne i pilne jest oświetlenie w/w przystanków komunikacji miejskiej. Odległość od istniejących punktów świetlnych znajdujących się w pobliżu w/w przystanków, wynosi ok. 100 metrów, tak więc koszt 500tys. zł uważamy za wysoce wygórowany. Konieczne jest ustawienie 3 lamp i doprowadzenie odpowiednich przyłączy". Tyle argumentów RO.
 
Nam także wydaje się, że pół miliona za kilka lamp to zbyt wygórowana kwota, a przecież wystarczyłoby postawić choćby po jednej lampie solarowej, które nie wymagają przyłączy elektrycznych. Miasto rozpoczęło wymianę istniejącego oświetlenia w centrum bo szuka oszczędności. Może warto pomyśleć o doświetleniu tych miejsc, gdzie nie są wymagane całe ciągi świecących lamp, a wystarczą dodatkowe punkty świetlne, choćby typu solarowego. Część ulicy Lubczyńskiej biegnie przy kompleksie leśnym i spacerowanie tamtędy w godzinach wieczorowo – nocnych nie należy do przyjemnych ani bezpiecznych. Popieramy wniosek RO Załom o dodatkowe lampy, a ZDiTM-owi przypominamy, że choć nieco odległy to Załom też Szczecin.
 
EL

Foto ze strony producenta oświetlenia solarowego.  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.