Chorwacka bezpieczniejsza

01.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Teraz jest to odcinek bez chodnika, po jednej stronie zarośla, po drugiej ściana sali gimnastycznej.

Nie ma się gdzie schować przed nadjeżdżającym autem. Ulica ma duże natężenie ruchu pieszego, gdyż stanowi dojście do pobliskiego Zespołu Szkół nr 2, oraz do supermarketu niemieckiej sieci handlowej. Bardzo niebezpiecznie się robi gdy ulicą idzie matka z dzieckiem w wózku. Wtedy naprawdę gęste kolczaste zarośla uniemożliwiają zjechanie na pobocze bo takiego po prostu nie ma.
 
Ma się to niebawem zmienić. Rada Osiedla Dąbie już kilka lat temu wystąpiła o budowę chodnika na odcinku od ulicy Miłosławskiej do ulicy Portowej. Zawsze odpowiedź była taka sama, brak pieniędzy lub brak umieszczenia inwestycji w planach budowy i modernizacji ulic. Rada powiedziała wreszcie dość, bo bezpieczeństwo po prostu nie ma ceny i zadecydowano o budowie chodnika.
 
- Na ten cel Rada wyasygnowała pieniądze przyzane w ramach osiedlowych inicjatyw społecznych jakie co roku otrzymujemy na drobne inwestycje na osiedlu – informuje Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Chodnik będzie kosztować około 70 tysięcy złotych i znacznie powinno się poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku ulicy – dodaje przewodnicząca.
 
Sam chodnik będzie ułożony z kostki brukowej, z obniżonymi na podjazdach krawężnikami. Na długości około 200 metrów, szeroki na półtora metra chodnik rzeczywiście podniesie bezpieczeństwo korzystających z tej ulicy. Rada ostatnio zatwierdziła plan budowy chodnika (ocena projektu na naszych zdjeciach), i obecnie projekt jest na etapie ostatecznych uzgodnień i załatwienia pozwolenia na budowę. Niestety, mało pocieszająca jest data realizacji, bo najwcześniej chodnik może być gotowy w połowie jesieni. Ale ważne, że w końcu będzie.
 
EL
 
   Ostrzeżenie!
      Portal prawobrzeże.info informuje, że wszystkie artykuły objęte są ochroną zgodnie z zapisami Prawa Autorskiego i praw pokrewnych. Kopiowania, przepisywanie bądź powielanie tematu bez powołania się na źródło, będzie ścigane zgodnie z prawem.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.