Chodnik już służy

18.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po dwóch miesiącach prac, oddano do użytku chodnik przy ulicy Chorwackiej.

To z inicjatywy Rady Osiedla Dąbie poprzedniej kadencji, powstało około 200 metrów ładnego i szerokiego chodnika. Tym samym na odcinku od ulicy Portowej do Miłosławskiej ulica Chorwacka zyskała infrastrukturę, której tu nigdy przedtem tu nie było. Stwarzało to spore niebezpieczeństwo dla pieszych. – Po jednej stronie ulicy tuż przy krawędzi jezdni jest ściana sali gimnastycznej ZS nr 2, a po drugiej rosły gęste chaszcze i krzaki. Pieszy nie miiał się gdzie schować gdy nadjechał samochód, ale najbardziej niebezpiecznie robiło się gdy matka z wózkiem musiała ustąpić przejazdu – mówi Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie.
 
RO już kilka lat temu wystąpiła do miasta z prośbą o budowę chodnika na tym odcinku, ale dopiero fundusze przyznane nam na małe inwestycje osiedlowe dały możliwość wybudowania tak potrzebnego chodnika – dodaje przewodnicząca. Chodnik wykonano z kostki brukowej, choć nie udało się dotrzymac zakładanego terminu. Kilka dni ostrych mrozów w styczniu zatrzymało inwestycję i o około trzy tygodnie ją opóźniło.
 
Dziś jednak możemy już korzystać z funkcjonalnego trotuaru. Trwały, a przy tym szeroki chodnik jest już oddany do użytku. Znacznie poprawiło się bezpieczeństwo na tym odcinku ulicy, z którego korzysta wielu klientów pobliskiego marketu, oraz uczniowie udający się do ZS nr 2.©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.