Centralne miejsce w Dąbiu

19.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Został rozstrzygnięty konkurs historyczny, który obejmował zdarzenia historyczne, fakty z życia Dąbia i okolic na przełomie 750 lat. Prace zostały zaprezentowane na wystawie w Klubie DELTA w Dąbiu.

Uroczyste odsłonięcie tablic uświetniły  występy zespołów recytatorskich i wokalnych. Na to wydarzenie specjalnie skomponowano balladę.

- To jest pierwsza piosenka o Dąbiu. Została podarowana przez Piotra Drożdża ze Stalowej Woli. Wszyscy jesteśmy zgodni, że będzie to hymn naszej dzielnicy - mówi Czesław Dziembaj, przewodniczący Stowarzyszenia Dąbia i Okolic ,,STOMIDO”.

Nagrodzone prace konkursowe zostały umieszczone na 26 tablicach wokół klombu na Placu Słowiańskim, naprzeciwko Klubu Delta. Centrum klombu, na ciosie granitowym, stanowi pamiątkowa tablica, upamiętniająca 750-tą rocznicę nadania praw miejskich Dąbiu. Pozostałe prace, biorące udział w konkursie, będą  prezentowane przy ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Płoni.

- Ten konkurs to dowód na to, że dzieci są zainteresowane historią Dąbia. Spacerowicze z ciekawością przyglądają się tablicom wokół klombu. Z pewnością można powiedzieć, że ten skwer stał się miejscem centralnym dla wszystkich mieszkańców Prawobrzeża. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce a spacer utkwi w pamięci - mówi Czesław Dziembaj.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie ,,STOMIDO”, Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu.

Patronat prasowy nad konkursem objęła Redakcja Prawobrzeże.info

 

Barbara Hortyńska 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook