Cel: Jasna Góra

29.07.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po porannej mszy świętej w Sanktuarium na osiedlu Słonecznym, na trasę wyruszyła 30.Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Pierwsza grupa 50 pielgrzymów wyruszyła w piątek z Łukęcina. Ci pątnicy mają do pokonania 620 km, a idący ze Szczcina pokonają 530km. Będą maszerować 20 dni, dziennie pokonają średnio 30 km. Do Częstochowy dotrą 13 sierpnia tuż przed świętem Matki Bożej Zielnej.
 
Dyrektor szczecińskiej pielgrzymki, ksiądz Paweł Ostrowski: - Pątnicy podczas marszu będą składać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II – dodaje także, że jak co roku modlić się będą o powołania kapłańskie. Ludzie idą w różnych intencjach, o zdrowie, o dobrą rodzinę o dar nawrócenia ale też o pokój na Ukrainie, o czym poinformowali nas pani Ula i pan Tadeusz.
 
Ksiądz Paweł Ostrowski ocenia, że z naszej Archidiecezji wyruszy do Częstochowy co najmniej 400 osób. Większość dołączyła do głównej grupy, która wyruszyła ze Szczecina we wtorek.
Tradycje pielgrzymowania na Jasną Górę sięgają początków XV wieku. Największa i najsłynniejsza do dziś pielgrzymka warszawska po raz pierwszy wyruszyła na Jasną Górę w 1711 r. W 2013 r. Jasną Górę odwiedziło ok. 3,5 mln pielgrzymów i turystów. Dodajmy, że przed tygodniem na Jasną Górę dodtarli pielgrzymi jadący ze Szczecina na rowerach.
Pielgrzymom na te setki kilometrów w skwarze i ulewach letnich dni, życzymy Szczęść Boże!
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook