Casanova po przejściach

05.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Film, którego scenariusz i reżyseria są autorstwa grającego tu także główną rolę Johna Turturro, to lekka i momentami naprawdę zabawna komedia. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro Casanovie towarzyszy sam Woody Allen, będący od lat gwarantem doskonałej filmowej zabawy.

Turturro gra rolę skromnego nowojorskiego kwiaciarza Fioravante, a Allen wciela się w jego przyjaciela, bankrutującego antykwariusza Murraya . By nieco poprawić swoją sytuację finansową, panowie decydują się na dość nietypowy, jak na panów w dojrzałym wieku, sposób zarobkowania. Otóż Fioravante ma za pośrednictwem Murraya świadczyć usługi seksualne bogatym i samotnym znajomym przyjaciela. Ich pierwszą klientką zostaje ponętna pani dermatolog (Sharon Stone), a zaraz za nią pojawia się jej latynoska przyjaciółka (Sofia Vergara) oraz pewna żona rabina o imieniu Avigal (Vanessa Paradis).

Wbrew wszelkim spodziewaniom, nieśmiały i wycofany Fioravante bardzo łatwo wczuwa się w rolę nowojorskiego Casanovy. Po raz kolejny okazuje się, że większość kobiet pragnie, zamiast macho o wyglądzie modela, zwykłego, ciepłego, troskliwego mężczyzny, który okaże im odrobinę czułości i poświęci nieco uwagi. W nowym filmie Allena i Turturro zdumiewa wręcz to, jak delikatnie, a jednocześnie z humorem, pokazano istotę damsko-męskich relacji.
Oczywiście, dialogi głównych postaci, a szczególnie popisy Allena i subtelnej Vanessy Paradis, są tu główną atrakcją, jednak drugi plan prezentuje się równie ciekawie, a momentami nawet przyćmiewa pierwszy. Perypetie zakochanego strażnika z sąsiedzkiego patrolu Doviego (Liev Schreiber), a także teksty występujących tu dzieciaków, to naszym zdaniem największe komediowe atrakcje Casanovy po przejściach. Oczywiście ta komedia bardzo spodoba się także wielbicielom wytrawnego humoru Allena, który jest tu w znakomitej formie, a także wszystkim amatorom kobiecych wdzięków, szczególnie w tym filmie wyeksponowanych.
Więcej recenzji na www.szczere-recenzje.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.158.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook