CKS rządzi na pływalniach w Polsce

28.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Reprezentanci CKS-u ze swoimi zdobyczami medalowymi

Szczecińscy uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego nie mieli sobie równych na zawodach w pływaniu. Udowodnili to podczas Mistrzostw Polskich w pływaniu oraz Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym.

W ostatni weekend, tj. 21-23 czerwca, drużyna CKS-u pod opieką trenera Sławomira Juszkiewicza brała udział w Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w Drzonkowie. 7 dziewczyn i 13 chłopców starło się z przeciwnikami z całej Polski, w 5 konkurencjach indywidualnych i 2 zespołowych. O sile reprezentacji świadczą uzyskane 3 tytuły Mistrza Polski w kategorii junior przez Dominika Kosina, Igora Nowaka i Cezarego Kępe oraz tytuł Mistrzyni Polski w kategorii junior zdobyty przez Nikolę Vacek. Łącznie reprezentacja CKS-u przywiozła do Szczecina aż 17 medali. Drużyna zalicza występ na tych zawodach do bardzo udanych, jednak przed zespołem druga część sezonu letniego i występy na Morskich Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski nad morzem.

Sporym sukcesem, zakończył się również występ uczniów na Mistrzostwach Polski w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie w dniach 13-16 czerwca. Marcin Karczmarski, dwukrotnie zajął trzecie miejsce na dystansie 800m i 1500m stylem dowolnym, z kolei Zuzanna Chwadeczko dystans 50m żabką, ukończyła na drugim miejscu. Sukces tej dwójki, jest tylko jednym z wielu, który reprezentacja
szczecińskiego Miejskiego Klubu Pływackiego odniosła w Olsztynie. Spora liczba medali, oraz kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Barcelonie, potwierdzają wysoką formę szczecińskich pływaków.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Reprezentanci CKS-u ze swoimi zdobyczami medalowymi

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.