CAL w większym calu

25.04.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Osiedle Podjuchy doczeka się własnego domu kultury, choć oficjalnie chodzi o Centrum Aktywności Lokalnej.

Coraz bliżej powstania Centrum Aktywności Lokalnej w Podjuchach (CAL). Jest już szczegółowa dokumentacja i pozwolenie na budowę. TBS Prawobrzeże szuka obecnie wykonawcy inwestycji, która zakłada m.in. budowę sceny z widownią na 200 osób, pracowni i sal do ćwiczeń , a także sceny plenerowej, ściany wspinaczkowej i kawiarni. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 8 maja br. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie mieć 425 dni na wykonanie inwestycji.

CAL to miejsce, które z założenia ma tętnić życiem kulturalnym i sportowym. Dzięki niemu mieszkańcy w różnym wieku będą mieli przestrzeń do aktywnego wypoczynku. W Centrum będą mogły się odbywać wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne, wycieczki, szkolenia, warsztaty z psychologami i doradcami zawodowymi, itp. CAL ma integrować społeczność, umożliwiać współpracę środowisk publicznych, prywatnych, organizacji pozarządowych, szkół oraz ośrodków wsparcia i pomocy w tej części miasta.

Projekt zakłada budowę Centrum wraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Krzemiennej i Sąsiedzkiej w Podjuchach. W budynku znajdą się:

- scena kameralna z widownią na 200 osób z przeznaczeniem na organizację spektakli, przedstawień, koncertów, uroczystości i konferencji.

- pracowania muzyczna, do zajęć dla najmłodszych, zajęć wokalnych dla dzieci i młodzieży, zajęć instrumentalnych,

- pracowania plastyczna i techniczna z przeznaczeniem na edukację artystyczną w zakresie rozwoju talentów plastycznych, fotograficznych, wideo i modelarstwa,

- pracownia tańca, baletu, teatru – do prowadzenia zajęć zorientowanych na edukację artystyczną w zakresie tańca, baletu, teatru, emisji głosu,

- sala gimnastyczna, sportów walki, gier i zabaw,

- sala konferencyjna i pomieszczenia biurowe,

- przestrzeń gastronomiczna wraz z kawiarenką.

Teren wokół także będzie zagospodarowany. Na zewnątrz znajdzie się scena z miejscami do siedzenia dla ok. 100 osób, ścianka wspinaczkowa dla dzieci, ogródek kawiarniany itp. Koncepcja na budowę Centrum Aktywności Lokalnej została wyłoniona w konkursie urbanistyczno- architektonicznym w ubiegłym roku. Autorem najlepszej pracy została spółka GRID architekci z Wrocławia.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook