CAL w Podjuchach

07.04.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ogłoszono wynki konkursu na koncepcję CAL w Podjuchach.

Koncepcję architektoniczną Centrum Aktywności Lokalnej czyli mówiąc wprost domu kultury zaprezentowano w trakcie  ogłoszenia wyników konkursu architektonicznego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną obiektu, który ma powstać w rejonie ulic Krzemiennej i Sąsiedzkiej. Inwestorem zastępczym i za całe przedsięwzięcie odpowiada TBS Prawobrzeże. Z opisu wynika, że będzie to dwukondygnacyjny budynek nawiązujący do neomodernizmu,  ze sceną z widownią na 200 osób, salą gimnastyczną do judo i karate, salą muzyczną, taneczno-baletową, plastyczno-techniczną, konferencyjną z kawiarnią.

Taką wizję przedstawiła wrocławska pracownia GRID architekci Sp. z o.o. z Wrocławia. Za I nagrodę Pracownia otrzymała 10tys. zł i zaproszenie od TBS Prawobrzeże do realizacji inwestycji, a konkretnie do negocjacji w postępowaniu o udzielnie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej. Ta powinna być gotowa do końca września br. TBS Prawobrzeże, do końca roku chce uzyskać pozwolenie na budowę, a całą inwestycję zakończyć na przełomie czerwca i lipca 2019 roku. Na realizację tego zadania przeznaczono w budżecie miasta 5,1mln zł. Czy rzeczywiste koszty okażą się inne, czas pokaże.

Początkowo udział w konkursie wyraziło ponad 70 pracowni, ale ostatecznie sąd konkursowy pod przewodnictwem Jacka Lenarta, ocenił 26 nadesłanych propozycji. Rozstrzygnięcie i wybór koncepcji architektonicznej jest dużym krokiem do przodu przybliżającym budowę CAL w Podjuchach. Ważne, by kiedy już powstanie, byli chętni do korzystania z jego oferty. Z tym bywa różnie bo jakoś szybko gaśnie zapał, który doprowadza do realizacji i powołania czegoś nowego. Mieszkańcom Podjuch takie CAL należy się od dawna.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.