CAL ma dyrektora

10.04.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kilka dni temu informowaliśmy, że Dom Kultury Krzemień w Podjuchach będzie miał wyznaczonego przez miasto dyrektora. Został nim Michał Giełzak.

Michał Giełzak, szczecinianin od wielu lat bardzo blisko związany z miejską kulturą stanie na czele Dom Kultury „Krzemień”. To nowopowstająca instytucja, która będzie mieścić się w prawobrzeżnej części Szczecina. W związku z tym, ze nie udało się rozstrzygnąć  postępowania przetargowego na wyłonienie zarządcy Domu Kultury „Krzemień” (nie wpłynęła żadna oferta), a także uwzględniając zbliżające się zakończenie inwestycji i konieczność rozpoczęcia działalności programowej, Prezydent Miasta podjął decyzję o powołaniu Michała Giełzaka na stanowisko dyrektora Domu Kultury „Krzemień”. Funkcję tę, zgodnie z przepisami ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, będzie pełnić przez 3 lata, począwszy od 15 kwietnia br.  

Michał Giełzak to urodzony w Szczecinie, magister sztuki, menadżer kultury, absolwent Katedry Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych o kierunku „Zarządzanie kulturą z wybranymi aspektami zarządzania edukacją artystyczną” na Akademii Sztuki w Szczecinie. Od 2003 roku jest zaangażowany zawodowo w pracę na rzecz organizacji działań kulturalnych na prawobrzeżu Szczecina w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie, gdzie przez ostatnie 15 lat kierował działem promocji i organizacji. Jest również zaangażowany w działania społeczne (warsztaty muzyczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów; działania dla dzieci i młodzieży w ramach współpracy m.in. z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Trzebieży czy świetlicami Caritas). Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek w wieku 9 i 11 lat. Jego pasją jest bieganie długodystansowe.

Dom Kultury „Krzemień” utworzony został uchwałą Nr XI/340/19 Rady Miasta Szczecin z  dn. 22 października 2019 r.  Nowo powstała instytucja pełnić będzie rolę ponadosiedlowego centrum kultury, obejmującego swoim zasięgiem – poza Podjuchami – również osiedla Zdroje, Klucz i Żydowce. Będzie to druga – po Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu, samodzielna instytucja kultury działająca na prawobrzeżu Szczecina. W placówce odbywać się będą nie tylko wydarzenia kulturalne i artystyczne, ale również zajęcia sportowe, edukacyjne, a także różnego rodzaju szkolenia, kursy i warsztaty dla chętnych w każdym wieku.

 

Foto osoby TVP Sz-n

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.