Bus na telefon

03.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Oczekiwaną i potrzebną usługę wkrótce dostaną mieszkańcy Podjuch.

ZDiTM zapowiada właśnie finalizację pomysłu „transport na telefon”. Mieszkańcy Podjuch będą mogli zamówić przez telefon busa, który dowiezie ich z osiedla do pętli autobusowej. Zamówienia na busa będą też realizowane przez aplikację mobilną na telefon.
 
Jak wyjaśnia rzecznik prasowy ZDiTM Dariusz Wołoszczuk, zasada działania „transportu na telefon” sprowadza się do tego, że pasażer będzie mógł zamówić pojazd, który zatrzyma się przy wirtualnym przystanku wyznaczonym przez przewoźnika. – Nie ma znaczenia czy busa zamówi jedna czy kilka osób – mówi Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM. Zapewnia, że zrealizują zamówienie podjeżdżając na umówione miejsce i stamtąd dowiozą pasażera do pętli – dodaje rzecznik ZDiTM. System zacznie działać już w marcu.
 
Jako pierwsze do sprawdzenia działania systemu wybrano Podjuchy. Tu transport autobusowy jest tylko w dolnej części osiedla. Mieszkańcy domów zlokalizowanych na podjuszańskich górkach i przy Puszczy Bukowej mają daleko do pętli autobusowej. Stąd pomysł ułatwienia dojazdu do węzłowego przystanku, zwłaszcza, że jednak mieszka tu dość sporo ludzi w podeszłym wieku. Przypomnijmy też, że pomysł ten pilotowała miejscowa rada osiedla kierowana przez panią Teresę Szymnik.
 
Na początek idą ulice Floriana Szarego, Ruda i Metalowa. Później „transport na żądanie” zostanie rozszerzony. ZDiTM ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie firmy, która będzie realizować usługę. Od tego jak zadziała i sprawdzi się, zależy jej rozszerzenie na inne osiedla tam, gdzie nie dociera komunikacja miejska. Sam pomysł jeśli zostanie zrealizowany jak zapowiedziano, jest godny poparcia i oby więcej takich usług otwartych na rzeczywiste potrzeby mieszkańców. ©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.