Bus dowiezie do przesiadki

29.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Za kilka dni rusza program „Transport na telefon”, który obejmie na Prawobrzeżu mieszkańców osiedla Podjuchy.

Program ma na celu umożliwienie komunikacji oddalonym i wręcz górzystym peryferyjnym rejonom Podjuch łatwiejsze skomunikowanie z pętlą w centrum osiedla. Innowacyjny program ułatwiający mieszkańcom dojazd do pętli autobusowej jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w naszym mieście.
Mieszkańcy mogą się skontaktować z dyspozytorem lub poprzez aplikację na telefonie i zamówić busa, który z umówionego przystanku o określonej porze zawiezie pasażera na pętlę. Transport na telefon to pierwsza w Szczecinie edycja programu, choć nie pierwsza w Polsce. Takie ułatwienie działa już np. w Krakowie. Jeśli się sprawdzi, będzie wprowadzany w kolejnych dzielnicach jak choćby na Stołczynie czy Skolwinie. To również pagórkowaty teren i spore odległości do przystanków. W porozumieniu i po konsultacjach z Radą Osiedla Podjuchy, wytypowano kilkanaście miejsc, do których będą docierać busy by zabrać pasażerów.
Usługę wartą 730 tysięcy złotych rocznie realizować będzie PKS Szczecin, który zainwestował w 3 nowe busy. Są to małe autobusy mieszczące do 20 osób. Klimatyzowane Mercedesy, wyposażone w platformę dla wózków osób niepełnosprawnych, są w kolorystyce „Floating Garden” i mają zainstalowane kasowniki. O godzinie rozpoczęcia kursu będzie decydować pierwsze zgłoszenie. To sprawi, że kurs za każdym razem będzie mieć inną godzinę i przebiegać po innej trasie, gdyż będzie o tym decydować zamieszkiwanie pasażerów.
Łącząc się z dyspozytorem bądź poprzez aplikację na telefon, zamawiamy busy w konkretne miejsce. Założenie jest takie, że pasażer ma dotrzeć do miejsca przesiadkowego - czyli do pętli Podjuchy, w 15 minut. Pętla zlokalizowana w centrum osiedla jest miejscem przesiadkowym dla wszystkich linii biegnących przez Podjuchy. Numery telefonów i adres aplikacji zostaną udostępnione na stronie zditm.szczecin.pl
 
EL
Foto poglądowe pksszczecin.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.