Bukowe (na razie) bez basenu

02.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przez najbliższe kilka lat, na Bukowym nie będzie budowany basen pływacki.

Kiedy po raz pierwszy informacja o planach budowy basenu przy szkole podstawowej nr 74 pojawiła się w lokalnych mediach, znaleźli się prześmiewcy, którzy kpili sobie z tego, a autorów odsądzali od rzetelności i posądzali o szerzenie plotek. Tymczasem prawda była i jest taka, że plany budowy basenu pływackiego na Bukowym odżyły za sprawą udanej modernizacji basenu CKS przy ulicy Rydla, i wtedy też była wiceprezydent Elżbieta Masojć ujawniła, że będzie budowany basen przy SP nr 74.

Jednak jak to u nas z planami bywa, wszystko się zmieniło, gdy pani wiceprezydent została odsunięta od sprawowania funkcji w magistracie, a miasto za sprawą kryzysu w kraju, wpadło też we własny. Dziś już wiemy więcej na ten temat, a wszystko za sprawą informacji udzielonej przez prezydenta miasta Radzie Osiedla Bukowe – Klęskowo.

- Dopóki miasto nie wyremontuje istniejących basenów, nie będzie budowany żaden nowy – powiedział prezydent Piotr Krzystek. Najpierw musimy utrzymać i zmodernizować istniejącą infrastrukturę, a następnie myśleć o budowie nowej – dodał. To oznacza, że na kilka najbliższych lat trzeba się pożegnać z myślą o nauce pływania przy SP nr 74 na osiedlu Bukowym, gdzie jest trzymana rezerwa terenu pod przyszły basen.

Zastanawiamy się tylko jaka będzie kolejność i jakie priorytety zadecydują o kolejności budowy basenów przy szkołach. Czy najpierw zacznie się budowa basenu na Warszewie czy jednakk miasto dotrzyma pierwotnych planów i najpierw zacznie budowę basenu na Prawobrzeżu.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook