Bronią strzelnicy. List otwarty STS

01.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Oto treść listu Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego do radnych Rady Miasta.

Dotyczy on zapowiedzianej likwidacji strzelnicy sportowej w Parku Leśnym Dąbie, na pograniczu Kijewa.
 
   "Likwidując strzelnicę, a zarazem nie gwarantując żadnej realnej alternatywy kontynuacji jej działalności, radni nie tylko szkodzą, ale wręcz uniemożliwią statutową działalność Szczecińskiemu Towarzystwu Strzeleckiemu. Działają także na szkodę młodzież z klas mundurowych oraz organizacji społecznych (m.in. Związku Strzeleckiego "Strzelec” OSW czy Gwardii Narodowej), dotąd nieodpłatnie korzystających ze strzelnicy w Dąbiu. Osoby szkolące się w ramach tych organizacji poświęcają swój wolny czas na ten rodzaj rozwoju osobowego. Nie bez znaczenia dla nich, głównie uczennic i uczniów szczecińskich szkół i uczelni, jest korzystanie z naszej strzelnicy przy minimalnych kosztach. To dla nich jedyny dostępny sposób nauki strzelania.

Jeden z przedstawicieli mieszkańców stwierdził oficjalnie, że w "pobliskim lesie można zarobić kulkę w łeb”. Biorąc pod uwagę zerowe statystyki wypadków na strzelnicach sportowych i kilkaset śmiertelnych ofiar wypadków samochodowych na ulicach i drogach Pomorza Zachodniego wniosek jest prosty. Pan T. Reszkiewicz ma nieskończenie większe prawdopodobieństwo wyjeżdżając do pracy samochodem spowodować śmiertelny wypadek niż zostać trafionym zabłąkanym pociskiem. Mimo to, strzelnica ma być zlikwidowana, bo jest niebezpieczna. Czy należy wobec tego, stosują demagogię mieszkańców Kijewa, wspomnianemu panu zakazać jeździć po drogach publicznych?

Nawiązując do protestujących mieszkańców. Andrzej Litwicki użytkownik portalu społecznościowego zaznajomiony przez dany portal z samym radnym W. Dzikowskim skarży się na swoje bezpieczeństwo biesiadując kilkadziesiąt metrów od tylnych zabudowań naszej niekomercyjnej strzelnicy http://goo.gl/4llxml . W tym samym czasie wykonuje zdjęcie suto zastawionego stołu z alkoholem chwaląc się, że ma go większy zapas. Oczywiście, to nie było jedyne zakrapiane spotkanie mieszkańców Kijewa w okolicy strzelnicy: http://goo.gl/tIGMwU,http://goo.gl/3vhS66. Przy okazji chwali się fotografiami psów, wolno biegających po lesie i straszących stada sarenek zamieszkujące okolice strzelnicy
 
Pan Andrzej Litwicki po prostu kłamie, twierdząc, że widzi i słyszy pociski. Powinien niezwłocznie skonsultować się z odpowiednim lekarzem. Swoją drogą, gdybym siedział w lesie i słyszał świszczące obok mnie kule, to bym wiał, gdzie pieprz rośnie, a nie konsumował alkohol fotografując okolicę. Masochistą pan jest, czy chce pan zostać męczennikiem za sprawę likwidacji strzelnicy?

Czy o takie zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców Kijewa spożywających w miejscach publicznych alkohol i straszących leśną zwierzynę swoimi psami chodzi radnym miasta Szczecin?" 


                                               Zarząd Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.