Bon opiekuńczy i sprzedaż Trzebusza

09.09.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Sesja Rady Miasta Szczecina zaowocowała kilkoma ważnymi decyzjami.

Szczecin jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza „Bon opiekuńczy”. Podczas sesji Rady Miasta przyjęta została uchwała o wprowadzenia świadczenia dla rodzin z dziećmi w wieku do lat 3. „Bon opiekuńczy”, to kolejny element programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”. Działanie to ma na celu wsparcie rodziców, w zapewnieniu dzieciom od 13 do 36 miesiąca życia (do 48 miesiąca życia w przypadku niemożności umieszczenia dziecka w przedszkolu) optymalnej, wybranej przez nich opieki. Bon będzie świadczeniem pieniężnym w wysokości 500 zł netto miesięcznie. Wprowadzenie bonu planowane jest z początkiem stycznia 2016 r.

Rodzice będą mogli dokonać wyboru formy opieki poprzez wybór jej dofinansowania. Czy to będzie legalne zatrudnienie niani, czy dopłata do pobytu dziecka w żłobku niepublicznym, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego, zależeć to będzie od wyboru rodzica.

Radni podjęli uchwały w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: „Słoneczne – Napierskiego 6c” w Szczecinie, uchwała w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Zdroje – Batalionów Chłopskich 86” w Szczecinie, uchwała 201/15 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Szpital Zdunowo 2” w Szczecinie, uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Podjuchy - Szlamowa” Najogólniej mówiąc ta uchwała dopuszcza zabudowę terenu budynkami mieszkalnymi z możliwością zagospodarowania parteru na dom kultury. Są to prace wstępne. Podjęto też kilka uchwał ws. sprzedaży nieruchomości gruntowych położonych w SSE Euro – Park Mielec.

EL

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.