Boisko (prawie) gotowe

10.11.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zakończyła się budowa boiska przy SP nr 23.

Mimo wielu błędów w dokumentacji, jej braku, długo trwających uzgodnień i nadal nie wyremontowanej ściany sąsiadującej posesji, firma wykonawcza bardzo przyśpieszyła i zmniejszyła opóźnienie. Początkowo wydawało się, że wyniesie ono nawet do miesiąca, ale skrócono je do około 12 dni.
 
Wykonawca firma Kwadra, zakończyła już zasadnicze prace budowalno – montażowe. Ładnie prezentuje się plac zabaw, gdzie jest pierwsza w Szczecinie trampolina wkomponowana w poziom terenu. – Urządzenie nie jest tanie, ale dla najmłodszych dzieci zapewnia bezpieczną zabawę – mówi Waldemar Kapella szef firmy Kwadra. Na placu zabaw widać też nową zjeżdżalnię z wieżą, huśtawki i piramidę. Wszystkie urządzenia mają atesty bezpieczeństwa.
 
Pozostało jeszcze nałożenie czerwonej nawierzchni na teren boiska i naniesienie linii boiskowych. Te prace wykona specjalistyczna firma i boisko będzie gotowe do użytkowania. Całość zabezpiecza ośmiometrowej wysokości siatka stylonowa, spełniająca rolę piłkochronu. Dobrze, że wykonawca nie zastosował siatki stalowej, która przy każdym uderzeniu piłki slinie rezonowała i wytwarzała dokuczliwy hałas. Wiedzą coś o tym mieszkańcy ulicy Rydla.
Niestety, cały efekt psuje zmurszała i zagrzybiona ściana sąsiadującej z boiskiem posesji. TBS Prawobrzeże dopiero kilka dni temu ogłosił przetarg na jej remont, ale nie wiadomo czy szkoła pozwoli wejść ekipie remontowej na dopiero co ułożoną boiskową nawierzchnię. Od połowy sierpnia był na to czas, jednak dla TBS to za mało. Kolorowe boisko z dodatkiem zagrzybionej sciany, tylko u nas…
 
Trzyletnie wspólne starania miejsowej Rady Osiedla i dyrekcji SP nr 23, przyniosły ładny efekt w postaci funkcjonalnego boiska. Osiedlowcy by przekonać władze miasta o potrzebie budowy boiska, ściągnęli na zrujnowany plac prezydneta miasta, który naocznie przekopnał się, że argumenty RO Dąbie są słuszne. Jest boisko i to jest ważne. Dzieciom życzymy miłej i bezpiecznej zabwy.  
 
EL
   

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook