Boisko Nad Rudzianką

28.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nadspodziewanie szybko uporządkowano teren i mamy nowe boisko na osiedlu Nad Rudzianką.

Nie da się ukryć, że decydujący wpływ na to miała sprzyjająca pogoda. Choć zima w kalendarzu, za oknem wczesna i dość ciepła wiosna. Teren w rejonie ulic Romantycznej i Gwarnej, który służył okolicznym psom za wybieg i toaletę, dziś jest ładnym boiskiem z gruntową bieżnią oraz kilkoma ławeczkami. Po obu stronach boiska są zainstalowane piłkochrony, które nie pozwalają piłce uciec poza obręb boiska.  

   Ponad 25 lat temu na tym terenie rozgrywano już pierwsze mecze, ale popadł on w zapomnienie, uległ zachwaszczeniu i nadawał się tylko na dziki wybieg dla psów. Skwapliwie wykorzystali to ich właściciele, ale Rada Osiedla Bukowe – Klęskowo powiedziała „basta” i podjęła decyzję o całkowitej renowacji terenu, i tak powstało osiedlowe ładne boisko. Rada przeznaczyła na ten cel 150 tysięcy złotych i mamy kolejne boisko na Prawobrzeżu.

   Warto zwrócić uwagę – co widać na foto, że boisko ma dwie bramki standartowe i dwie bramki na krótszych bokach boiska. Pomyślano o mniejszych i młodszych zapaleńcach futbolu, którym do osiedlowych rozgrywek wystarczy mniejsza szerokość murawy. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.232.160). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.