Bilety do lamusa

14.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Za miesiąc w Szczecinie zostanie uruchomiony system jednorazowego biletu elektronicznego

Oznacza to stopniowe pożegnanie biletu papierowego, których zresztą od pewnego czasu i tak nie można nabyć w kiosku. 
 
Szczecin jest kolejnym miastem gdzie wprowadzany jest taki bilet. System ten maja już Poznań, Białystok, Warszawa czy Jelenia Góra. Posiadanie e-biletu jest wygodniejsze od tradycyjnych biletów papierowych. Pasażer może dokonać opłaty bez znajomości taryfy, nie musi mieć na zapas biletów w portfelu, a gdy zapomni, biegac z obłędem w oczach i szukać kiosku gdzie można je kupić. W większości pojazdów komunikacji miejskiej SA już zamontowane nowe kasowniki. W sumie będzie zamontowanych 1668 kasowników obsługujących bilet elektroniczny.

Jak będziemy się posługiwać e-biletem? – Po wejściu do pojazdu i zbliżeniowym odbiciu biletu, system będzie pobierał opłatę za całą długość trasy na przykład od 5 minut do pół godziny w zależności jaka została do przystanku końcowego. W momencie wysiadania – opłata będąca różnicą, zostanie zwrócona pasażerowi powrotem na konto e-biletu – tłumaczy Dariusz Wołoszczuk, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Prace nad montażem i wdrażaniem jednorazowego biletu elektronicznego wykonuje konsorcjum GMV Innovating Solutions Warszawa i Grupo Mecanica del Vuelo Sistemas S.A.U. Madryt. Od listopada system ma zacząc działać.
 
Ważne! Nadal będzie można kupić bilet u kierującego, a wszystkie bilety sieciowe w formie papierowej zachowują swoją ważność.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook