Bilety będą tańsze

14.10.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

1 kwietnia 2021 roku w Szczecinie będzie taniej. Potanieją bilety okresowe, dobowe i wielodobowe od 10-25%.

Kiedy największe miasta w Polsce planują podwyższenie cen biletów, Szczecin zamierza obniżyć opłatę między innymi za bilety okresowe. Rewolucja taryfowa ma zostać wprowadzona w życie wiosną przyszłego roku. Komunikacja miejska jest jednym z najważniejszych elementów żywej, miejskiej tkanki. Rozwój miast uzależniony jest właśnie od polityki zrównoważonego transportu. W Szczecinie proces zmian rozpoczął się kilka lat temu i wciąż trwa. Jego kulminacja jeszcze przed nami, dlatego wynikiem szerokiej dyskusji na ten temat są planowane zmiany w strefie płatnego parkowania, co pociąga za sobą następne decyzje.
- Zmniejszenie opłat za bilety kresowe ma być zachętą do korzystania z komunikacji miejskiej - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. -
Działania są spójne i zawierają się nie tylko w polityce transportu zrównoważonego, ale także części parkingowej. Plany są długofalowe, a ich kierunek został już nadany.
Szereg inwestycji w komunikację miejską w ostatnich latach pokazuje, że zrównoważony transport jest priorytetem. Szczeciński Szybki Tramwaj i plany jego przedłużenia, modernizacja zajezdni, budowa pętli Turkusowa, przebudowa ulicy Szafera, placu Szarych Szeregów i Wyszyńskiego, ale przede wszystkim rozpoczęcie tworzenia Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej pokazuje jednoznacznie trend i kierunek, w jakim idzie miasto.
Szczecin rozpoczął komunikacyjną rewolucję, której skutki odczuwalne są już teraz. Przypominamy, że samo zadanie SKM to przebudowa lub modernizacja linii kolejowych o długości 23,75 km, budowa zintegrowanych węzłów i przystanków z parkingami P&R i B&R (windy, podjazdy dla osób niepełnosprawnych) i urządzeniami integracji transportu takich jak tablice informacji pasażerskiej, biletomaty i kasowniki. To jeden z największych projektów dotyczących komunikacji miejskiej w Europie.
Te wszystkie zmiany pozostały bez finansowych konsekwencji dla pasażerów. Ceny biletów od 2012 roku nie zmieniły się - pomimo inflacji i zwiększających się nakładów na komunikację miejską. Porównując ceny podstawowych produktów codziennego użytku z pewnością zauważalny byłby wzrost.
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.