Biegiem w Karkonosze

19.06.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wszystkich chętnych gorąco zapraszają na każde spotkanie - zarówno biegaczy bardziej, jak i mniej zaawansowanych wierząc, że w grupie i przyjaźni leży siła sportowej pasji.

W ubiegłym miesiącu mieliśmy okazję zaprezentować pomysł prawobrzeskich biegaczy na przełamanie swoich słabości poprzez wzięcie udziału w półmaratonie karkonoskim, który odbędzie się w tym roku w lipcu.
Dzisiaj przedstawimy skąd wzięła się grupa owych śmiałków oraz jak przygotowuje się do tego wyzwania.
Parę lat temu niewielka garstka sportowych zapaleńców amatorów zaczęła spotykać się w okolicy Ronda Reagana aby w szerszym gronie móc pobiegać, posłuchać bardziej doświadczonych osób, a przede wszystkim czerpać z tego co najcenniejsze - czyli poczucia przynależności do grupy niesamowitych ludzi. Każdy z nich zajmuje się zawodowo czym innym, ma inny pogląd na świat, zupełnie różny wiek, inny poziom biegania. Nie znają w tym względzie ograniczeń i nie stawiają ich innym.
Obecnie grupa dzięki najbardziej zaangażowanym osobom nieco bardziej się sformalizowała i nosi nazwę śRUNdunia Szczecin.
Pracując nad swoimi biegowymi umiejętnościami spotykają się nadal w każdą środę o godz. 19:00 na Rondzie Reagana pokonując około 8-10 km do Serca Puszczy. Kolejny trening odbywa się regularnie w soboty o godz. 09:00. Z Polany Harcerskiej ruszają wgłąb Puszczy Bukowej bardziej lub mniej znanymi szlakami pokonując ok. 10-14 km.
Wszystkich chętnych gorąco zapraszają na każde spotkanie - zarówno biegaczy bardziej, jak i mniej zaawansowanych wierząc, że w grupie i przyjaźni leży siła sportowej pasji.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook