Bezwzględny właściciel

15.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Czy uda się schwytać sprawcę tego haniebnego czynu?

W Dąbiu, przy ulicy Pomorskiej, znaleziona została suczka dobermana. Pies był przywiązany do drzewa i miał na szyi ostrą kolczatkę.

Suczka przywiązana była do drzewa od kilku dni. Jej bohaterem okazał się jeden z przechodniów oraz pracownicy schroniska. Pies ma około 10 lat. Na jej szyi znajdowała się ostra kolczatka. Na szczęście jeden z mieszkańców usłyszał „wołanie o pomoc”. Szybko zareagował, dzwoniąc po policję i straż miejską. Na miejscu pojawili się również pracownicy schroniska.

- Kolczatka zadała mu kilkanaście głębokich ran – opowiada Katarzyna Hermanowicz, kierownik schroniska. – Podczas opatrywania tych ran lekarz  wyciągnął zagnieżdżone już larwy. Świadczy to o tym, iż pies przy  drzewie spędził kilka dni. Obecny stan suczki jest dobry, ma przemywane rany i liczymy na jej szybki powrót do zdrowia. Bestialstwo osoby,  która naraziła psa na takie cierpienie zasługuje na najwyższy wymiar kary.

O zdarzeniu zostanie poinformowane Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Jeżeli ktoś widział lub zna sprawcę tego haniebnego czynu proszony jest o kontakt z policją.

 

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Czy uda się schwytać sprawcę tego haniebnego czynu?

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook