Bezpieczniej przy obszarach wodnych

25.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Przy szczecińskich obszarach wodnych będzie jeszcze bezpieczniej

Dzisiaj (tj. 25.02) doszło do podpisania umowy pomiędzy Miastem Szczecin a Szczecińskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Dotyczyła ona zwiększonego bezpieczeństwa przy obszarach wodnych na terenie Szczecina.

Przy szczecińskich obszarach wodnych będzie jeszcze bezpieczniej

Przy szczecińskich obszarach wodnych będzie jeszcze bezpieczniej

Umowę parafowali Piotr Krzystek - prezydent Szczecina, Jacek Kleczaj - prezes Zarządu Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Mirosław Gosieniecki - wiceprezes Zarządu Szczecińskiego WOPR-u.

WOPR czuwa cały rok i taka jest też nasza umowa, która w sposób szczególny dotyczy także sezonu letniego. WOPR ma duże doświadczenie w działaniach związanych z bezpieczeństwem na wodzie, a także strzeżeniem kąpielisk - powiedział Piotr Krzystek Prezydent Szczecina - Dziękuję ratownikom, Zarządowi WOPR-u za zaangażowanie i dbanie o nasze bezpieczeństwo, my ze swojej strony postaramy się wspierać te działania finansowo.

Umowa którą dzisiaj podpisaliśmy jest pierwszą tego typu w Polsce, poza Mazurami, ponieważ obejmuje wszystkie obszary wodne na terenie Szczecina. Dzięki przychylności Pana Prezydenta możemy teraz lepiej i efektywniej zadbać o wydawanie środków, o sprzęt, dzięki czemu możemy lepiej zadbać o bezpieczeństwo - powiedział Jacek Kleczaj Prezes Zarządu Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Warto nadmienić, że ważnym elementem umowy są ścisłe programy pracy profilaktycznej, edukacyjnej i szkoleniowej. Dziękuję jeszcze raz Miastu za wsparcie, które w takiej formie i w taki sposób otrzymujemy.

Przedmiotem umowy jest realizacja zadania publicznego pod nazwą "Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych, w tym wykonanie ratownictwa wodnego na kąpieliskach" w zakresie zgodnym z Ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

Sposób wykonania zadania podzielony jest na 4 działania:

1.    zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych,
2.    działalność profilaktyczną, edukacyjną i szkoleniową,
3.    prowadzenie w każdym roku trwania umowy w terminie od 15 czerwca do 31 sierpnia działań związanych z ochroną ratowniczą kąpielisk:
a)    Głębokie (do prowadzenia działań zaangażowanych będzie do 8 ratowników)
b)    Dziewoklicz (do prowadzenia działań zaangażowanych będzie do 8 ratowników)
c)    Dąbie (do prowadzenia działań zaangażowanych będzie do 8 ratowników)
d)    Arkonka (do prowadzenia działań zaangażowanych będzie do 8 ratowników)
4.    Prowadzenie Bazy zlokalizowanej na Wyspie Bieława

RC

Galeria zdjęć

Przy szczecińskich obszarach wodnych będzie jeszcze bezpieczniej Przy szczecińskich obszarach wodnych będzie jeszcze bezpieczniej

Skomentuj

Znamy Twoje IP (35.171.164.77). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.