Bez entuzjazmu

11.10.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Posiedzenie komisji gospodarki komunalnej Rady Miasta, było poświęcne nowej siatce połączeń na Prawobrzeżu, ale nie przyniosło przełomu, choć nie było pozbawione emocji.

Radni zapoznali się z prezentacją przedstawioną przez przedstawicieli ZDiTM. Wynika z niej, że po oddaniu do eksploatacji - prawdopodobnie na przełomie roku, pętli autobusowej Turkusowa, czeka nas sporo zmian. Wiadomość podstawowa jest taka, że po wielkiej awanturze i wyjątkowo szybkiej decyzji zmieniającej już ogłoszoną, wszystkie autobusy pośpieszne kursujące z Prawobrzeża do centrum, pozostają bez zmian. Dotyczy to linii A, B, C, D, E, i G. Zmiany dotyczyć będą linii zwykłych. Z prezentacji wynika, że poza autobusami na liniach 64, 72, 73, 77 i 93, na pozostałych będą zmiany. Na liniach wyżej wymienionych nie zmienia się ani trasa, ani częstotliwość kursowania. Oto proponowane przez ZDiTM zmiany.
 
55 – linia w obecnym wymiarze ma być zlikwidowana.
 
56 – nadal na trasie Dąbie Osiedle Basen Górniczy, ale „ze względu na skargi, że autobusy kursują stadami:, zmniejszona będzie częstotliwość z co 24min, do co 30 min!
 
65 – ma kursować przez ulicę Fioletową i Mączną do pętli Turkusowa co 20 min. Ma to być podstawowe połączenie dla personelu i pacjentów Szpitala Zdroje.
 
66 – pojedzie od Żydowiec przez ulicę Botaniczną do osiedla Bukowe. Będzie kursować przez cały dzień, ma zastąpić likwidowaną linię 55.
 
71 – ma kursować na trasie Turkusowa Rondo Ułanów Podolskich przez Łubinową.
 
79 – pojedzie przez Jasną do pętli Turkusowa.
 
85 – linia do likwidacji.
 
91 – nowa linia, wzmocnienie w godzinach szczytu dla linii 71. Ma kursować co 20min. Od pętli Turkusowa ulicą Przelotową do Łubinowej i dalej do Zakładów Mięsnych przy ulicy Pomorskiej.
 
96 – rozważana jest likwidacja tej linii, a tzw. wozo-kilometry mają wzmocnić np. częstotliwość autobusu pośpiesznego C.
 
TnŻ – transport na żądanie w Podjuchach ze względu na wysokie koszty (koszt przewozu 1 pasażera to 40zł), rozważana jest likwidacja. Komisja uważa, że lepiej wzmocnić linię 85 niż utrzymywać tak drogi transport. 
 
   Przedstawione propozycje nie wzbudziły entuzjazmu, bo wielu radnych dostrzega sporo mankamentów. Na przykład zupełnie pominięto w planach skomunikowanie Strefy Ekonomicznej Trzebusz – Dunikowo, gdzie powstają kolejne zakłady. W Załomiu w miejscu byłej Fabryki Kabli powstają kolejne duże hale i też tego nie uwzględniono, że trzeba dowieźć pracowników. Były uwagi co do skomunikowania Szpitala w Zdrojach, gdzie pracuje ponad tysiąc osób. Komisja zakończyła się wnioskiem, by wszystkie te pozycje skonsultować z radami osiedli i mieszkańcami. Jest na to czas co najmniej do końca listopada. 
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.197.231.211). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook