Będzie targowisko

22.09.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po wielu latach starań i różnych zawirowań, jest dobra wiadomość dla wszystkich lubiących robić zakupy na osiedlowym targowisku.

Zapadły ważne i konkretne decyzje, które każą wierzyć, że w Dąbiu będzie targowisko z prawdziwego zdarzenia. Spółka Targowisko Dąbie poinformowała o ważnych decyzjach. – Po pierwsze, Spółka Targowisko Dąbie spełniła warunki zawarte w umowie pomiędzy miastem a nami, dotyczące przyszłej inwestycji – mówi Renata Wiszniewska prezes Targowiska Dąbie. Drugą ważną decyzją – mówi dalej pani prezes – jest wybór wykonawcy inwestycji. – Mamy podpisaną umowę i wykonawca wchodzi na plac po zakończeniu obecnie prowadzonej inwestycji. Najpewniej stanie się to na początku listopada – informuje prezes, gdyż termin oddania kończonej inwestycji to 30 października.

 

Jeszcze jedną ważną decyzją jest ta, że mimo robót budowlanych, targowisko nie zaprzestanie działalności. – Będziecie prowadzony handel na ograniczonej powierzchni, a gdy część prac zostanie wykonana, stoiska będą przesunięte by zwolnić kolejny kwartał dla wykonawcy robót – mówi Renta Wiszniewska. Plac targowy został w większości uprzątnięty z bud i straganów i w zasadzie już jest przygotowany do rozpoczęcia robót.

 

Handlowcy mimo różnych problemów, nigdy nie zaprzestali starań o modernizację placu handlowego. Wieloletnia dzierżawa placu od miasta  daje możliwość przebudowy i urządzenia tu handlu na nowo. Inwestorami są sami kupcy, którzy sfinansują budowę boksów handlowych, zadaszenia i alejek wzdłuż których będą pawilony handlowe. Oprócz typowego asortymentu czyli warzyw i owoców, na targowisku znajdą się też sklepy z obuwiem, odzieżą, artykułami chemii gospodarczej, a także pieczywem i wyrobami cukierniczymi. Za około rok plac targowy ma być gotowy. Tym samym z centrum Dąbia zniknie brzydki obiekt, który ani dla kupców, ani dla klientów nie był wizytówką osiedla. Gdyby modernizacja nie ruszyła, miasto zamierzało wystawić atrakcyjny plac na sprzedaż, a targowisko przenieść na plac na zapleczu marketu Lidl od strony ulicy Chorwackiej i Helskiej.

 

Bel

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook