Będzie płynniej

15.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Czy będzie płynniej, to się okaże po modernizacji skrzyżowania Gryfińska, Struga, Bagienna, Hangarowa.

Na to, że po przebudowie skrzyżowanie stanie się bardziej drożne liczy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Założenie jest takie, że nie będzie tu korków…
Wspomniana krzyżówka jest jednym z najważniejszych i najbardziej obciążonych ruchem miejsc na Prawobrzeżu. Krzyżują się tu drogi do centrum, Zdrojów, Podjuch, Dąbia i do Płoni, a dalej na wschód, zachód, południe i północ Polski. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu nie ma dnia by nie tworzyły się tu duże korki, które mocno spowalniają przejazd. Kierowcy tracą czas i paliwo w oczekiwaniu na możliwość pokonania skrzyżowania.
ZDiTM zna problem, a nawet ma pomysł jak usprawnić przejazd. Według speców z tego wydziału, powodem braku płynności ruchu jest zwężenie o jeden pas ruchu przejazdu przez to skrzyżowanie. ZDiTM uważa, że jadącym na lewobrzeże należy udostępnić jeszcze jeden pas ruchu, tak by pojazdy mogły opuścić skrzyżowanie trzema, a nie jak teraz dwoma pasami ruchu. Dotyczy to jazdy w ulicę Hangarową gdzie udostępniony będzie prawoskręt do jazdy na wprost i w prawo. Dobudowany ma być też trzeci pas do jazdy w kierunku Płoni. ZDiTM planuje, że roboty modernizacyjne powinny się zacząć w połowie tego roku.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook