Będzie nowa plaża

09.04.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak poinformował Zakład Usług Komunalnych rozpoczęły się prace związane z budową praktycznie nowej plaży na kąpielisku Dziewoklicz.

Zlokalizowane opodal Autostrady Poznańskiej, latem może się stać miejscem atrakcyjnego wypoczynku. Koszt robót wyceniono na 34 tysiące złotych. Na teren Dziewioklicza zostanie nawiezione 400 ton piasku co pozwoli na utworzenie stumetrowej plaży. Piasek ma być odpowiednio uformowany i rozsypany na całej powierzchni.   

Oprócz nowego podłoża, po zakończeniu budowy plaży będą ustawione ławki i donice, a w nich pojawią się różne nasadzenia. Zostaną też usunięte stare elementy pomostu, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kąpiących się. 

Miłośnicy aktywnego wypoczynku też powinni być zadowoleni, gdyż przed rozpoczęciem sezonu kąpieliskowego będą przygotowane dwa boiska do siatkówki. Odnowione będą słupki oraz na nowo oznaczone linie boczne. ZUK odnawia też kilka istniejących tu budynków, są malowane i podłączana jest sieć elektryczna. Odnowione już są zabawki plenerowe.

Dziewoklicz to kąpielisko śródlądowe. Po części znajduje się na torze żeglownym Kanału Odyńca. Sama plaża zajmuje dokładnie 96 metrów linii brzegowej, z czego duża część jest położona na skarpie.

Jak zapowiedział jeden z portali internetwoych, tegoroczne lato ma być burzowe i upalne. Cóz pożyjemy, zobaczymy, choć przyznajemy, że amerykańscy synoptycy nie pomylili się przepowidając we wrześniu ubr lekką zimę w Europie. Może więc z latem będzie podobnie? W każdym razie dwa kąpielska miejskie na Prawobrzeżu w Dąbiu i na Dziewokliczu będą do dyspozycji. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.182.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.