Będą zmiany na Struga

15.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Szykują się zmiany w oprogramowaniu sygnalizacji świetlnej na ulicy Struga.

Komisja bezpieczeństwa Rady Miasta proponuje wydłużenie cyklu na skrzyżowaniu w Kijewie. Chodzi o lewoskręt z ulicy Niedźwiedziej w kierunku ulicy Struga. Przy obecnym cyklu na tym lewoskręcie, na zielonym świetle przejadą tylko trzy, cztery samochody. Zdarza się, że kolejne auta wymuszając pierwszeństwo przejeżdżają już po zmianie świateł. Jak bardzo narażają kierowcy siebie i innych użytkowników na niebezpieczeństwo, nie ma co pisać. Choć nie ma dla takich działań żadnego usprawiedliwienia, to uczciwie przyznajemy, że gdy w kolejce do lewoskrętu staną jeszcze duże TIRy lub maszyny budowalne, wyczekiwanie na przejazd wydłuża się nawet do trzech zmian świateł.  

Tymczasem urzędnicy z magistratu oznajmili na posiedzeniu komisji, że mając na uwadze natężenie ruchu na ulicy Struga, czas wyjazdu z ulicy Niedźwiedziej nie wydaje się być  za krótki. W głównej relacji, czyli po ulicy Struga w kierunku centrum czas cyklu zielonego wynosi 59s. Dla relacji lewoskrętnej z ulicy Niedźwiedziej w ulicę Struga, czas cyklu zielonego światła wynosi zaledwie 9 sekund.

Radni wnioskują o wydłużenie tego cyklu do kilkunastu sekund, ale magistrat uważa, że może się to stać wyłącznie kosztem skrócenia cyklu zielonego dla relacji głównej czyli dla aut jadących ulicą Andrzeja Struga.

Wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, ale są one tylko kwestią czasu. Nie może bowiem tak być by auta wyjeżdżające z osiedla wyczekiwały na swoją kolej po dwie, a nawet trzy zmiany świateł. Tracimy niepotrzebnie nerwy i paliwo. Należy mieć nadzieję, że jeszcze wiosną cykle świateł ulegną zmianie. Tak rekomenduje komisja bezpieczeństwa Rady Miasta.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook