Będą blokować parking

16.03.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na bezczelność kierowców jest tylko jedno działanie, radykalne decyzje.

Na takie zanosi się względem parkingu przy ulicy Jasnej. Latem ubiegłego roku staraniem samorządowej Rady Osiedla Słoneczne powstał plac parkingowy dla kilkunastu aut. Już wtedy zachodziła obawa, że niektórzy parkujący będą wjeżdżać na pas zieleni, choć przepisy tego wyraźnie zabraniają. Jednak „odważnych” nie brak i niemal codziennie kolejny odcinek zieleni jest tratowany kołami.

Co bardziej wrażliwi nie mogą na to patrzeć, podobnie jak Macin Milewski przewodniczący Rady Osiedla Słoneczne. – Za Waszym, pośrednictwem chcę zaapelować do kierowców by szanowali zieleń i nie wjeżdżali na trawnik, a jeśli to nie pomoże, sięgniemy po radykalniejsze środki – mówi Marcin Milewski. Rada Osiedla Słoneczne weszła w kontakt ze Spóldzielczą Radą Osiedla SM Dąb i prawdopodobnie zapadnie decyzja o ustawieniu w tym miejscu półkolistych blokad betonowych. – To radykalne rozwiązanie, które może sprawić, że nieuważny kierowca oberwie misę olejową silnika, ale nie ma innej metody skoro nie docierają apele i tak bezczelnie są ignorowane przepisy – zauważa przewodniczący Milewski.

Ostrzegamy więc w imieniu samorządowej RO Słoneczne, jeśli nie poskutkują apele, będzie zablokowany parking. Straż Miejska zapowiedziała, że wzmoże kontrole i nasili działania bo zjawisko parkowania byle gdzie i byle jak po prostu wyraźnie się nasiliło.  

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.