Bębny w szpitalu

20.03.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dla każdego dziecka pobyt w szpitalu zawsze oznacza czas rozłąki i tęsknoty za bliskimi.

Czasami przy dłuższym leczeniu oznacza też przerwę w nauce, ale w szpitalach działają nauczyciele, którzy starają się nauką wypełnić czas przebywającym na leczeniu. Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie – w tym wypadku Szpital Zdroje, to szkoła, w której nauczyciele starają się w ciekawy sposób zorganizować zajęcia uczniom-pacjentom przebywającym w szpitalu.

Oprócz zajęć lekcyjnych odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty plastyczne, muzyczne, tygodnie tematyczne poświęcone różnym zagadnieniom, a nawet prezentacje różnych trendów we współczesnej sztuce. W ostatnim czasie na zajęciach w szpitalu pojawił się niezwykły gość pan Przemysław Igiel, znany szczeciński muzyk, który przeprowadził warsztaty bębniarskie. Zajęcia zorganizowała pani Ewa Bobolewska.

Uczniowie Szkoły Szpitalnej w Zdrojach, usłyszeli krótką historię wybranych instrumentów, wysłuchali krótkiego koncertu, a następnie sami wykonywali proste schematy rytmiczne, które pozwoliły stworzyć niesamowite muzyczne opowieści. Warsztaty ze wspaniałym muzykiem dały podopiecznym szkoły wiele radości, a przede wszystkim pozwoliły choć przez chwilę zapomnieć o chorobie, rozłące z rodziną i przyjaciółmi. Dodajmy, że nauczyciele myślą o kolejnych projektach, które wzbogacą wiedzę, umilą czas i oddalą myśli związane z chorobą.

EL

Za pomoc w powstaniu materiału dziękujemy pani Monice Kisielewicz.  

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook