Awaria i aura

04.12.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

O 40 tysięcy mniej wypożyczeń roweru miejskiego odnotowano w tym roku w porównaniu z poprzednimi latami.

Powodem mogła być po pierwsze awaria systemu, który przez dwa tygodnie komunikował się z użytkownikami tylko w języku angielskim, a także wyjątkowo niekorzystna aura. W sumie w czwartym roku działalności roweru miejskiego odnotowano 525 tysięcy wypożyczeń. To zdecydowanie mniej biorąc pod uwagę, że przybyło kilka nowych stacji roweru miejskiego. W systemie zarejestrowanych jest prawie 44 tysiące osób. Mieszkańcy Prawobrzeża wypożyczyli rower 175 tysięcy razy, i według statystyk najwięcej w czerwcu i maju. Deszczowy i chłodny lipiec przyhamował wypożyczania, bo o ile w skali miasta w czerwcu rower pobrano niemal 80 tysięcy razy, to w lipcu przez deszcz i wiatr tylko 66 tysiecy razy.
 
Najpopularniejszą stacją jest ta przy ulicy Iwaszkiewicza-Andrzejewskiego na Prawobrzeżu. Jest liderm w mieście pod względem ilości wypożyczeń. Także stacja pętla Słoneczne – Łubinowa jest w pierwszej dziesiątce. Na każdej z najpopularniejszych stacji dokonano ponad 10 tysięcy wypożyczeń. 
  
W 2017 roku przybyły cztery nowe stacje. Sezon wypożyczeń rozpoczyna się 1 marca, a kończy 30 listopada. Szczeciński rower miejski to 87 stacji (29 na Prawobrzeżu) i 742 rowery, w tym 29 zaginionych. Według wyliczeń aż 90% wypożyczeń to jazda bezpłatna gdyż pierwsze 20 minut wypożyczenia jest za darmo.
 
EL
 
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.