Autobusu jednak nie będzie

11.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

U progu wakacji podaliśmy wiadomość o planowanych od 1 września zmianach w kursowaniu autobusów z Płoni przez Dąbie.

Informacja sprowadzała się do zamiaru przekierowania autobusu linii nr 79 na Zdroje z pominięciem Dąbia. W to miejsce przez Dąbie miała zostać uruchomiona nowa linia, która z Płoni poprzez ulicę Pomorską, połączyłaby Dąbie z Jezierzycami i Śmierdnicą. Okazało się, że były to jdnak tylko plany…
 
ZDiTM wprawdzie nadal planuje takie rozwiązanie, ale już wiadomo że nie nastąpi to w tym roku. –  Warunkiem uruchomienia nowej linii jest dofinansowanie z budżetu miasta, a ten na ten rok nie przewidział takiego wydatku – mówi Dariusz Wołoszczuk rzecznik ZDiTM. Nie oznacza to, że pomysł zarzucono. ZDiTM będzie nad nim pracować, ale zmiany i nowa linia mogłaby ruszyć dopiero w przyszłym roku. Ze względów organizacyjnych pewnie nie szybciej jak w lutym, być może w marcu.
 
Potrzebę uruchomienia linii łączącej rejon ulicy Pomorskiej z centrum Dąbia – to odległość 2km, wspiera Rada Osiedla Dąbie. Podjęła ona uchwałę wspierającą mieszkańców w staraniach o nową linię. Niestety, brak pieniędzy ucina wszelkie nadzieje w tym temacie. Do nowego roku.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.