Asfaltowanie i utrudnienia

13.05.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Spore utrudnienia czekają kierowców i pasażerów autobusów jadących przez Zdroje.

Rusza kolejny etap wymiany nawierzchni. Na pierwszy idzie ulica Batalionów Chłopskich, na której drogowców spotkamy od najbliższego wtorku. Od 14 maja na ulicy Batalionów Chłopskich prowadzone będą roboty drogowe polegające na wymianie nawierzchni bitumicznej w godzinach wieczornych i nocnych. Remontowany będzie odcinek od Ronda Ułanów Podolskich do Gryfińskiej.

W ramach prac planowane jest frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne. Prace będą trwały około tygodnia, w zależności od warunków atmosferycznych.

Trwa bieżące łatanie dziur, które pojawiły się na naszych drogach. Na ulicach Szczecina można spotkać kilka brygad pracujących na dwie zmiany. Usuwane są wszystkie zgłoszone ubytki dlatego przypominamy kierowcom numer telefonu, pod którym można informować o dziurach — tel. 91 48 00 401. Prace wykona firma Strabag w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie dróg.

   Wymianie podlegać będzie całkiem niezła nawierzchnia, gdy tymczasem na ulicy Anieli Krzywoń na odcinku od Klombowej do Mierniczej autobusy dosłownie się rozpadają na wybojach i dziurach, ale w komunikacie ZDiTM ani słowa o tej części miasta! A tak prezentuje się spora dziura w asfalcie na ulicy Stacyjnej, opodal dworca PKP w Dąbiu. W ZDiTM komuś zarosły oczy albo nie chcą tego widzieć.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.234.244.181). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook