Apel Pamięci

10.11.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak co roku w przeddzień kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przy Pomniku na osiedlu Słonecznym odbył się Apel Pamięci.

Z udziałem kompanii honorowej i kadry oficerskiej 5 Pułku Inżynieryjnego z Podjuch, w samo południe odbyły się uroczystości z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 
Po przypomnieniu rysu historycznego w jakich okolicznościach Polska po 123 latach powróciła na mapę Europy, wygłoszono okolicznościowe przemówienia. W Apelu Pamięci wzięły udział władze wojewódzkie, samorządowe, miejskie, przedstawiciele samorządu, rad osiedli Prawobrzeża, kombatanci, uczniowie pobliskiej SP nr 37, dzieci z przedszkoli oraz mieszkańcy. Po salwie honorowej i złożeniu kwiatów, orkiestra dała krótki koncert i pokaz musztry. Organizatorem obchodów Dnia Niepodległości na osiedlu Słonecznym była miejscowa Rada Osiedla, 5 Pułk Inżynieryjny z Podkuch oraz SP nr 37 przy ulicy Rydla.
 
Przypominamy, że 11 listopada odbędą się uroczystości w Dąbiu, gdzie przy Pomniku w centrum osiedla młodzież z Zespołu Szkół nr 2 o godzinie 11,11 rozpocznie montaż patriotyczny. Wcześniej, bo o 10,00 w miejscowym kościele WNMP odprawiona zostania msza święta za Ojczyznę. Także w Zdrojach o godzinie 11,30 na Rondzie Ułanów Podolskich odbędą się obchody z udziałem 12 Pułku Ułanów Podolskich. Po uroczystościach i pokazie musztry paradnej, na placu poblsikej restauracji odbędzie się Festyn Rodzinny. Zaprasza samorządowa RO Zdroje oraz 12 Pułk Ułanów Podolskich.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.