Anioły w Zdrojach

19.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Drugi „Tydzień Aniołów” odbył się w Zespole Szkół Szpitalnych w Zdrojach.

Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli oraz przyjaciół szkoły, udało się przeprowadzić wiele ciekawych projektów, które pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o chorobie.
 
W ramach projektu odbyły się warsztaty plastyczne decoupage, lepienia aniołków z masy solnej, konkursy plastyczny i literacki, poranek literacko-muzyczny pt. „Anioły są wśród nas” w wykonaniu uczniów-pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych, oraz kolędowe karaoke. Oprócz tego pacjenci i personel medyczny wysłuchali dwóch koncertów. Z radosną kolędą szkołę szpitalną odwiedzili uczniowie Gimnazjum i Liceum Fundacji „Talent, Promocja, Postęp” pod opieką Pawła Cichosza. Zespół młodych artystów wykonał najpiękniejsze polskie kolędy, a każdy uczestnik koncertu otrzymał pamiątkową figurkę anioła.
 
Bardzo dobrze przez małych pacjentów została przyjęta bożonarodzeniową muzyka w wykonaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie pod opieką Moniki Cholewy. Popis umiejętności dała solistka i laureatką licznych konkursów wokalnych Paulina Cholewa. Ta dziewczynka zachwyciła wszystkich swoim śpiewem, a każdemu uczestnikowi podarowała malutki upominek wykonany przez towarzyszący jej zespół. Szpital to miejsce gdzie cierpienie może spotkać się z radością, a o chorobie można zapomnieć wraz z pozytywną energią ludzkich działań. Ludzie pracujący razem mogą tworzyć, budować lepszy świat pozbawiony cierpienia i codziennych trosk.
 
Tydzień Dobrych Aniołów to efekt pracy wielu ludzi, ale należy wspomnieć o nauczycielkach, które aktywnie włączyły się w przebieg projektu. Podziękowania kierujemy do pani Katarzyny Sporny, Magdaleny Hałasa, Beaty Grzybowskiej, Magdaleny Zadrożny, Joanny Kobier, Ewy Bąbolewskiej oraz pani dyrektor Janina Lewańskiej, która wspierała wszystkie działania w Zespole Szkół Szpitalnych. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem II Tygodnia Aniołów była Monika Kisielewicz.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook