Andrzejki w „żółtku”

29.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Setka osób bawiła się w andrzejkowe popołudnie na zabawie w Klubie SM „Dąb” przy ulicy Rydla.

Tradycyjną zabawę przed rozpoczynającym się właśnie Adwentem, zorganizował Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Prawobrzeże. Do tańca przygrywał zespół Just Go.
 
Tradycja zabaw Andrzejkowych wywodzi się z szukania odpowiedzi na pytanie stawiane przez młodych ludzi, jak będzie wyglądać ta druga „szukana” połowa, i czy uda się ją znaleźć w nadchodzącym roku. Imieniny Andrzeja obchodzone 30 listopada, są też w kościele katolickim obchodzone jako święto liturgiczne Andrzeja Apostoła. Świętują je też kościoły anglikański i ewangelicki. W dawnych czasach polską formą imienia Andrzej było imię Jędrzej. Imię Andrzej wywodzi się z języka greckiego, a oznacza człowieka mężnego, dzielnego, męskiego. Może ktoś nie wie, ale Andrzeje swoje imieniny w ciągu całego roku obchodzą aż 33 razy! Jednak to te przypadajace 30 listopada jest przez Andrzejów najhuczniej obchodzone.
 
Zabawa Andrzejkowa w Klubie „Dąb”, była też okazją do złożenia życzeń panu Andrzejowi Zielaskowskiemu. Pełni on funkcję przewodniczącego Oddziału PZERiI na Prawobrzeżu. Melodyjne utwory – większość z lat młodości uczestników sprawiły, że zabawa była świetna. Andrzejom życzymy imienionowo wszystkiego najlepszego, i do następnych „andrzejek”. ©
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook