Amfiteatr ożyje świętem pszczoły

07.06.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W tę sobiotę amfiteatr w Żydowcach ożyje Festynem „święto pszczoły’. Organizatorzy zapraszają na atrakcje od godziny 14.00.

ŚIdea przywrócenia społeczeństwu do użytkowania amfiteatru w Żydowcach, ostatnimi laty zaczęła się nawet materializować. Niestety, zmiany w składzie radnych Rady Miasta sprawiły, że gdzieś zapodziała się propozycja wpisania części kwoty potrzebnej na remont amfiteatru, i nadal nie wiadomo kiedy i czy w ogóle remont dojdzie do skutku. Powiedzieć, że szkoda to mało, gdyż przez lata amfiteatr był miejscem imprez, spotkań, koncertów i projekcji filmów, a dziś zrujnowany stanowi swoiste memento minionych lat. Jest jednak grupa społeczników – zapaleńców, którzy nie oglądając się na obietnice remontu, starają się przynajmniej utrzymać obiekt w ładzie i czystości. – Nie damy rady naprawić zniszczeń, ale dajemy radę uporządkować i oczyścić teren amfiteatru i robimy to z grupą entuzjastów, mówi Jakub Olszewski ze Stowarzyszenia Mieszkańcy – Mieszkańcom. 
 
W trakcie ostatniej akcji porządkowania, zebrano pięć metrów sześciennych śmieci, czyli duży kontener. Wszystko na przyjęcie uczestników festynu pod nazwą „Święto pszczoły”, który od godziny 14,00 rozpocznie się w Parku Żydowce i w tutejszym amfiteatrze. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Mamy jeszcze jedną informację dla mieszkańców Prawobrzeża. Latem amfiteatr ożyje projekacjami letniego kina. – Dzięki pomocy pana Miśkiewicza z kina Pionier będziemy tu wyświetlać filmy, mówi Roman Nowicki ze Stowarzyszenia. Czeka nas różnorodny repertuar, ważne że ktoś ma pomysł i chęć na ożywienie obiektu, gdzie kiedyś wystepowali choćby Irena Santor czy Czerwone Gitary. Sam remont polecamy uwadze radnych władnych zadysponować środki na ten cel. Dalsza dewastacja tak ładnego miejsca będzie po prostu zbrodnią. 
 
EL
 
Zdjęcia ze sprzątania amfiteatru udostępnił pan Jakub Olszewski, dziękujemy.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook