Alkotesty w SPA Dąbie

21.05.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kolejne alkomaty wchodzą na wyposażenie autobusów zajezdni w Dąbiu.

Szczecińskie Przedsiębiorstwa Autobusowe Dąbie ma już 12 autobusów fabrycznie wyposażonych w alkomaty. Teraz zostanie zamontowanych 10 nowych urządzeń. Tym samym liczba autobusów z alkotestem wzrośnie do 22 sztuk. 

SPA Dąbie było pierwszą firmą w kraju, która otrzymała autobusy z wbudowanym urządzeniem do kontroli stanu trzeźwości kierującego. Autobus nie odpali dopóki kierowca nie sprawdzi urządzeniem czy jest trzeźwy, musi po prostu „dmuchnąć” w alkotest. Dopiero wtedy silnik odpali. Urządzenia sprawdzają się znakomicie i stąd decyzja o kolejnych zakupach alkomatów.

Tym razem będzie to 5 urządzeń, które firma kupi sama, a 5 będzie od innego producenta. Jeśli się sprawdzą, do końca roku zostaną zakupione kolejne. Docelowo w każdym autobusie SPA Dąbie ma być takie urządzenie.

Jak tłumaczy zarząd SPA, nie chodzi o brak zaufania do kierowców ale o spełnianie standartów, które od lat obowiązują (i się sprawdzają!) w innych krajach. Koszt takiego urządzenia wraz z montażem to około 5tys. złotych. Krajowe produkty są tańsze. Warto dodać, że bliźniacza firma autobusowa z ulicy Klonowica raczej nie zamierza inwestować w alkomaty, gdyż działający w firmie wewnętrzny system kontroli jest na tyle sprawny, że nie wymaga stosowania alkomatów w autobusach. 

EL

 

.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook