Alert Szczecin

12.09.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Alert ma pomóc w utrzymaniu miasta w czystości.

Dostrzegłeś w swoim sąsiedztwie dzikie wypisko, natknąłeś się na połamane drzewo, a może potknąłeś się na nierównym chodniku? Zgłoś to i skorzystaj z aplikacji mobilnej Alert Szczecin. Dzięki niej wspólnie możemy zadbać o nasze miasto.
Dlaczego Alert Szczecin? To odpowiedź na wyrażoną przez mieszkańców w trakcie konsultacji społecznych programu Szczecin 2020  wolę współdziałania i współodpowiedzialności za nasze miasto. Mieszkańcy Szczecina stale monitorują miasto: obserwują, oceniają, niekiedy  zgłaszają swoje uwagi.
W odpowiedzi na ich oczekiwania urząd stworzył system do zgłaszania nieprawidłowości w funkcjonowaniu miasta. Udostępnił on wszystkim zainteresowanym bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne oraz serwis www, za pomocą których  będzie można przekazać w sposób prosty i intuicyjny, bez dodatkowych formalności swoje spostrzeżenia na temat funkcjonowania miasta w  takich obszarach jak:
czystość i porządek (np. dzikie wysypiska śmieci), usługi publiczne (np. wywóz śmieci\ bezpieczeństwo (np. brak pasów na niebezpiecznych przejściach, spowalniacze prędkości, doświetlanie niebezpiecznych miejsc), komunikacja miejska infrastruktura (np. dziury w drogach, oświetlenie ulic),
Jakie możliwości daje aplikacja Alert Szczecin? Podstawowym założeniem przy tworzeniu aplikacji udostępnionej mieszkańcom jest zapewnienieprostej i intuicyjnej obsługi oraz jej dostępność. Aplikacja jest bezpłatna i  przeznaczona dla  użytkowników urządzeń z systemem Android oraz iOS.
Alert Szczecin daje szereg możliwości osobie, która chce zgłosić np. dzikie wysypisko śmieci. Do systemu można się zarejestrować lub dodać zgłoszenie anonimowo. Alert można przesłać uzupełniając opis słowny zdjęciem i dokładną lokalizacją GPS. Poza tym istnieje możliwość ręcznego dodawania lokalizacji za pośrednictwem mapy, monitorowania procesu wysyłania orazprzeglądania nadanych alertów oraz ich statusów.
Aplikacja to jeden z elementów całego systemu Alert Szczecin. Oprócz niej mieszkańcom udostępniony jest także serwis publiczny,www.ecoszczecin.pl/alert
Wydzielony został wydział, który zajmuje się nadzorem nad zadaniami związanymi z utrzymaniem  czystości porządku, a Alert jest narzędziem które ten nadzór wspomaga.
 
   Nie trudno dostrzec, że uruchomienie Alertu w tym czasie jest elementem kampanii samorządowej. Miasto od lat jest brudne,. a rady osiedli walczą o naprawę choćby kawałka chodnika. Dobrze, że w końcu powstał Alert, ale jeśli ustalanie na czyim terenie jest burdel, który należy sprzątnąć, to Alert spełznie na niczym. Teraz każde zgłoszenie bałaganu zaczyna się od ustalenia w czyjej gestii jest teren. Bywa, że trwa to wiele dni... 
  Na poczatek zgłaszamy ulicę Goplańską tuż przy pętli autobusowej, gdzie od tygodnia tak wyglądąda otoczenie pojemników na tekstylia.
 
EL 
 
 
 
 
 
  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook