Aleja do remontu

23.02.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Cmentarz Komunalny w Zdrojach jest położony na sporej wyniosłości terenu.

Istnieje od połowy 19.wieku. Prowadzi do niego dość szeroka aleja notorycznie rzomywana przez strumienie wody opadowej. Na nic się zdały asfaltowe frezy położone na głównej alei prowadzącej przez cmentarz w Zdrojach. Po silnych opadach deszczu, płynąca z góry silnym strumieniem woda, nadal rozmywa samą aleję jak i jej pobocza.
 
Miejscowa Rada Osiedla postanowiła przeznaczyć niemal całą tegoroczną kwotę przyznawaną radom przez urząd miejski na budowę nawierzchni tej alei. – Chcemy by remont był konkretny, gdyż będzie zrobione odwodnienie po obu bokach alei, studzienki, a sama nawierzchnia zostanie ułożona z kostki brukowej – mówi Eryka Grześkowiak przewodnicząca samorządowej RO Zdroje.
 
Według zapewnień specjalistów z magistratu ułożona na podbudowie kostka oprze się wodzie i jeżdżącym pojazdom, bo choć cmentarz jest zamknięty, nadal są tu dokonywane dochówki i wykonuje się różne prace kamieniarskie. – Na samym cmentarzu spoczywa ponad sześć tysięcy zmarłych i to ich odwiedzają rodziny, krewni i znajomi – dodaje przewodnicząca. Choćby z tego powodu musimy trwale uporządkować aleję by przez wiele następnych lat można było bezpiecznie i wygodnie dotrzeć w każdy rejon cmentarza. Roboty na alei rozpoczną się nie wcześniej jak pod koniec lata.
 
EL
   Foto: UM Szczecin/ZUK

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.