Aktualne informacje ws. DDP w Zdrojach

11.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po naszym ostatnim artykule pt. „DDP na Prawobrzeżu” opublikowanym na portalu w dniu 28.02.2016 zarówno redakcja, jak i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta otrzymał od czytelników mnóstwo pytań w niniejszej sprawie.

Pani Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Małgorzata Olejnik poinformowała nas, że Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Młodzieży Polskiej powstanie do końca bieżącego roku. Jego uruchomienie planowane jest na drugą połowę grudnia br. DDP przeznaczony będzie dla osób starszych, jednak nie zapewni opieki osobom z niektórymi poważnymi chorobami np. Alzheimera. Koszt miesięcznego utrzymania nie został jeszcze określony, z uwagi na konieczność dokonania wyliczeń, które będą możliwe w terminie późniejszym (III kwartał br.).
Pan Ryszard Budzisz, dyrektor DPS DKiPZS, przedstawił aktualną sytuację w następujący sposób: – W roku bieżącym planujemy rozpoczęcie i zakończenie inwestycji. Za chwilę będzie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej a następnie na wykonanie i wyposażenie DDPS nr 5. Lokal przeznaczony do adaptacji został pozyskany z zasobów TBS Prawobrzeże. Po opracowaniu przez wybranego projektanta wstępnej koncepcji powstania domu zostanie przeprowadzony proces zapoznania i akceptacji ze Wspólnotą Mieszkaniową funkcjonującą w bloku gdzie znajduje się lokal oraz z TBS Prawobrzeże. Planowane uruchomienie Domu – styczeń 2017.
Będzie to piąty Dzienny Dom Pomocy Społecznej, który będzie funkcjonował w strukturach Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ul. Romera 21-29 w Szczecinie. DDPS nr 5 przeznaczony będzie dla osób w podeszłym wieku z terenu Prawobrzeża. W ośrodku będą oferowane posiłki oraz zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne.

Na zdjęciach prezentujemy DPS przy ul. Romera. 

 

KK

Fot.: http://www.dps.romera.szczecin.pl/

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook