Agryf zastrajkuje

07.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wyniki dwudniowego referendum nie pozostawiają żadnych złudzeń, załoga chce strajku.

Większość liczącej niemal 1500 osób załogi Zakładów Mięsnych Animex Foods w Szczecinie, opowiedziała się „za” strajkiem. Takie są wyniki referendum zorganizowanego przez zakładową „Solidarność”.
 
Pracownicy domagają się 11procentowej podwyżki płac, na którą skolei nie ma zgody zarządu firmy. Jak poinformował media Dariusz Głogowski, przewodniczący komisji zakładowej Związku Zawodowego „Solidarność”, w głosowaniu wzięło udział 73% zatrudnionych i 98% z biorących w nim udział, poparło ewentualną akcję strajkową.

Przewodniczy ZZ „S” zastrzegł, że nie oznacza to natychmiastowej decyzji o przerwaniu pracy. - To jest tylko informacja na temat wyników referendum. Żadna decyzja jeszcze nie zapadła będzie ona przedmiotem dyskusji  – powiedział Dariusz Głogowski. Dodał też, że związki są otwarte i gotowe w każdej chwili usiąść z zarządem do rozmów. Prawdopodobnie na początku tego tygodnia zapadnie decyzja jak dalej postąpi związek wypełniając wolę załogi.
 
Zarząd Agryfu chce rozmawiać o ewentualnej podwyżce w przyszłym roku, po zamknięciu bilansu za 2014. Tymczasem załoga potwierdza, że na temat podwyżek w Agryfie rozmowy toczą się już od stycznia tego roku, i wyczerpała się cierpliwość pracowników.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.