Absolwenci na start

28.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Źródło zdjęcia: http://snk24.pl/st/index.php/o-egzaminach/egzaminy-maturalne

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów. To właśnie od jej wyników zależy, czy absolwenci będą mogli pójść na wymarzoną uczelnię i zdecydować o swoim dalszym kształceniu.

Obowiązkowym egzaminem na poziomie podstawowym jest język polski, angielski i matematyka. Chętni mogą zdawać przedmioty na poziomie rozszerzonym. Do uzyskania świadectwa maturalnego potrzebny jest jeszcze zdany egzamin ustny z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

A jak do matury przygotowywali się tegoroczni maturzyści?

- Do matur nie przygotowywałam się tuz przed egzaminem. Bazowałam na pracy z całych trzech lat nauki w liceum. W kwietniu rozwiązywałam zadania powtórzeniowe i przypominałam sobie rzeczy, które sprawiały mi wcześniej problemy.- mówi Agnieszka Gajos, absolwentka III LO.

Okazuje się, że najwięcej trudności sprawiał język polski.

- Jeżeli chodzi o część humanistyczną to niestety wymagane jest 90% szczęścia, że przystępujący wstrzeli się w klucz pisany przez grupę łebskich ludzi z tytułami naukowymi. Moim osobistym zdaniem paradoksem jest sytuacja, w której to uczeń proszony jest o interpretację wiersza etc. zaś punktacja egzekwowana jest z interpretacji pewnego pana/pani.- przyznaje Krystien Buczko z Kijewa, tegoroczny maturzysta.

Adam Sobolewski, absolwent III LO twierdzi, że matura jest trudna dla tych, którzy nie potrafią interpretować wierszy i fragmentów tekstu.

- Mam nadzieję że w następnych latach maturzyści nie będą mieli tak ciężkich prac do pisania z języka polskiego - mówi.

Przekazanie do szkół świadectw z wynikami egzaminów maturalnych odbędzie się 28 czerwca 2013 r. 

Galeria zdjęć

Źródło zdjęcia: http://snk24.pl/st/index.php/o-egzaminach/egzaminy-maturalne

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook