AGRYF w sporze

03.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W największym na Prawobrzeżu zakładzie pracy niespokojna atmosfera.

Dziś (czwartek) rozpoczęło się w Agryfie referendum strajkowe. Załoga szczecińskiego oddziału Animex Foods (dawne Zakłady Mięsne Agryf) w dwudniowym referendum strajkowym, ma się wypowiedzieć czy chce strajku.

O referendum zadecydowały wspólnie działające w Agryfie związki zawodowe: NSZZ „Solidarność" i OPZZ. W imieniu niezadowolonej z wysokości płac załogi, domagają się one wzrostu płac o 11 procent. Jak wyliczyli związkowcy teraz płace w Agryfie są niższe o 500zł od przeciętnego wynagrodzenia w naaszym województwie, i o 900zł w porównaniu z płacami w kraju.

Już w lipcu Związki Zawodowe weszły w spór zbiorowy z pracodawcą. Rokowania, a także negocjacje z udziałem mediatora nie przyniosły rezultatu. Strony podpisały protokół rozbieżności. Związki postanowiły odwołać się do opinii załogi, która zadecyduje o ewentualnym strajku w Agfryie. Trzy lata temu w zakładach odbył się strajk, w wyniku którego załoga wywalczyła podwyżkę. Wyniki referendum zadecydują czy ponownie dojdzie do akcji strajkowej.
 
EL

Foto portalspozywczy.pl

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook