9. Mikołajkowy Turniej Siatkówki rozstrzygnięty

21.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W pierwszy weekend grudnia w Gimnazjum nr 7, po raz dziewiąty odbył się Turniej Siatkówki o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika Prawobrzeże.info.

 W turnieju wzięły udział drużyny mieszane ze szkół gimnazjalnych. 8 drużyn zostało podzielonych na 2 grupy, w których mecze rozgrywane były metodą „każdy z każdym”. Następnie poszczególne drużyny z obydwu grup grały między sobą kolejno o siódme, piąte, trzecie i pierwsze miejsce.
Widać było zaangażowanie i emocje u młodych sportowców. Każdy zdobyty punkt dawał zawodnikom wiele radości. – Już 9 lat współorganizujemy z Gimnazjum nr 7 turniej siatkówki – powiedział Krzysztof Kołakowski, redaktor naczelny Dwutygodnika Prawobrzeże.info. - Daje nam to wiele satysfakcji, ale co ważniejsze, sprawia, że młodzież aktywnie spędza czas, poświęcając mikołajkową sobotę na sportową rywalizację. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy turniej. Mam nadzieję, że spotkamy się w podobnym gronie i będziemy w stanie zapewnić jeszcze więcej atrakcji.
- Taki turniej to doskonała forma popularyzacji siatkówki wśród uczniów – stwierdziła Agnieszka Kossek, współorganizatorka turnieju. - Oprócz ewidentnych korzyści, jakie daje samo uprawianie sportu, jest też płaszczyzną do zdrowej sportowej rywalizacji. Cieszę się, że są ludzie, którzy wkładają wiele serca i czasu, by wszystko odbyło się na odpowiednim poziomie organizacyjnym i z poszanowaniem wszelkich zasad. Ledwie kończy się turniej, a zawodnicy już obiecują sobie, że za rok też się pojawią. To bardzo motywujące słowa dla mnie i dające wiele satysfakcji - dodaje pani Kossek.
Rodzice gimnazjalistów również nie kryli emocji podczas zawodów. - Zabrzmi to może śmiesznie i lepiej żeby mój syn tego nie słyszał, ale jeszcze niedawno na rękach go nosiłam, a dzisiaj…? Widzę jak staje się małym mężczyzną. To ogromne szczęście jako matki móc uczestniczyć w takich chwilach. Jestem dumna, że mam takiego syna – powiedziała mama jednego z zawodników.
Młodych siatkarzy i ich kibiców już dzisiaj zapraszamy za rok, na jubileuszowy 10. Turniej Siatkówki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. miejsce – Gimnazjum nr 24
2. miejsce – Gimnazjum nr 7
3. miejsce – Gimnazjum nr 39
4. miejsce – Gimnazjum nr 18
5. miejsce – Gimnazjum nr 21
6. miejsce – Gimnazjum nr 32
7. miejsce – Gimnazjum nr 29
8. miejsce – Gimnazjum nr 23

Najlepsza szóstka turnieju:
Natalia Baczyk – Gimnazjum nr 7
Piotr Jarzyński – Gimnazjum nr 18
Monika Wojciechowska – Gimnazjum nr 24
Magdalena Piskorska - Gimnazjum nr 39
Tomasz Woźniak – Gimnazjum nr 21
Piotr Klimaszewski – Gimnazjum nr 32

 

KK

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook