750 lat dziejów Dąbia

03.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Konkurs historyczny jest skierowany do uczniów szkół Dąbia. Obejmuje zdarzenia historyczne, fakty z życia Dąbia i okolic na przełomie 750 lat.

Pierwszym etapem konkursu są eliminacje szkolne (marzec-kwiecień). Wszystkie szkoły, które się zgłoszą będą musiały wytypować po 26 prac konkursowych, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu.

W maju 2013r. Komisja Konkursowa wybierze 26 prac spośród wszystkich zgłoszonych przez szkoły do konkursu. Wszystkie prace biorące udział w konkursie, zostaną zaprezentowane na wystawie w Klubie DELTA w Dąbiu w pierwszej połowie czerwca.

Nagrodzone prace konkursowe zostaną umieszczone na 26 tablicach wokół klombu na Placu Słowiańskim, naprzeciwko Klubu Delta..Pozostałe prace, biorące udział w Konkursie, będą  prezentowane przy ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Płoni.

Centrum klombu, na ciosie granitowym, stanowić będzie pamiątkowa tablica, upamiętniająca 750- tą rocznicę nadania praw miejskich Dąbiu, ufundowana przez Stowarzyszenie „STOMIDO”, Zdzisława Łubkowskiego - właściciela Hotelu BOŃCZA oraz Stowarzyszenie Rybaków i Przedsiębiorców z Dąbia. Cios granitowy został ufundowany przez Prezydenta Miasta Świnoujście.

Uroczyste odsłonięcie tablic uświetnią występy zespołów recytatorskich i wokalnych. Pozostałe prace, biorące udział w Konkursie, będą prezentowane przy ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Płoni.

Wymogi, które trzeba spełnić, żeby móc przystąpić do konkursu: technika pracy dowolna (zdjęcie, rycina, rysunek i inne), wielkośc prac: 60 cm x 50 cm, wykonana praca powinna zawierać opis prezentowanego zdarzenia oraz szkołę, imię i nazwisko autora.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie ,,STOMIDO”, Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu.

Patronat prasowy nad konkursem objęła Redakcja Prawobrzeże.info

 

Tekst: Barbara Hortyńska

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.