35. Półmaraton Gryfa już w niedzielę

25.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W środę, 27 sierpnia kończy się termin przyjmowania zgłoszeń elektronicznych i drugi, niższy stopień opłaty startowej do 35 Półmaratonu Gryfa.

W niedzielę, 31 sierpnia 2014 roku, punktualnie o godzinie 10 na ulice Szczecina wyruszą uczestnicy biegów na dystansach 21.097 km i 10 km, wcześniej na trasie pojawią się miłośnicy rolek. Tak rozpocznie się 35. Szczeciński Półmaraton Gryfa - Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina. W tym roku spodziewana jest rekordowa frekwencja. Swój start na dwóch dystansach zgłosiło już ponad 2500 miłośników biegania i jazdy na rolkach.

Do 27. sierpnia trwają zapisy w drugim terminie opłat w wysokości 70 zł. Ostatni trzeci termin to 29 i 30 sierpnia, gdzie opłaty w wysokości 90 zł będzie można dokonać już tylko w biurze zawodów na Jasnych Błoniach w Szczecinie. W dniu biegu 31 sierpnia zapisów do biegów nie będzie. Za zgłoszenie uważa się wpłynięcie wypełnionego przez uczestnika formularza zgłoszenia i wpływ opłaty startowej na konto organizatora.

35. Półmaraton Gryfa zostanie rozegrany w całkiem nowej odsłonie. Start i metę zlokalizowano na Jasnych Błoniach, a cały teren podzielony będzie na trzy strefy: strefę startu i mety, strefę mini Expo i strefę zawodnika.

Z myślą o biegaczach organizatorzy uatrakcyjnili trasę wiodącą po malowniczych ulicach Szczecina. Trasa 35. Półmaratonu Gryfa będzie wiodła między innymi: przez Jasne Błonia, pl. Rodła, pl. Adama Mickiewicza, Wały Chrobrego, pl. Żołnierza, pl. Lotników, pl. Grunwaldzki i ponownie na Jasne Błonia.

Na trasie znajdować się będą cztery punkty odżywcze dla zawodników z wodą i napojem izotonicznym: Jasne Błonia - parking przy ul. Piotra Skargi, ulica Mazurska (obok Centrum Kształcenia Sportowego), Wały Chrobrego (przy Urzędzie Wojewódzkim) i ul. Niedziałkowskiego (przy budynku Telewizji).

W dniu poprzedzającym wydarzenie sportowe, 30 sierpnia odbędzie się mini Expo w strefie Jasnych Błoni, czyli mnóstwo atrakcji, mini targi wystawiennicze, strefa Active Fitness, plac zabaw dla dzieci itp.

Zapisy: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=26

RC

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.